Renault Araç yıllık bakım parca fiyat rezilliği

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar . 0.9 tce aracimin ilk bakimini geçen hafta yaptırdım fiyat 1030 civari bir sey cikti faturada parca fiyatlarina baktim ve polen filtresi 203 tl , hava filtresi 165 tl gibi rakamlar yazıyordu. Takilan hava filtresi maceplast marka çok kaliteli olmayan türk mali bir filtreydi netten baktım mann gibi kaliteli filtreler bile 70-80 tl ye satılıyor servis 20 tllik maliyeti olmayan ürünü 160 a veriyor aynu sekilde polen filtresi en ithal orjinal filtre bile o fiyata değil sirf Garanti yi devam ettirme mecburiyetimiz var diye 50 tllik ürünü 200 tl ye ( işçilik takma ücreti vs haric) satma rezilliği renaulta has bir şey Galiba ithal olsa yine tamam diyecem ama renault müşterilerini yolunacak kaz olarak görüyor yaziklar olsun böyle araba firmasina

https://ibb.co/S0ZJ297

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı servise götürmeden önce hava filtresinin markasını kontrol etmek istedim ve mecaplast çıktı. Fabrika ile servis farklı markalar takar diye düşünüyordum fakat servis de mecaplast takınca şaşırdım. Biraz araştırdım ve markanın kalite standartlarını karşıladığını gördüm. Açıkcası marka konusunda kafamda soru işareti yok fakat dediğiniz gibi fiyatı yüksek. Polen filtresinin markasını da merak ediyorum. Ama yetkili servis fiyatları zaten böyledir hocam. 5 sene önce eniştemin benzinli opeli için ilk periyodik bakıma 880 lira vermiştik. O yüzden benim verdiğim 960 lira bana pek koymadı diyebilirim. Siz bir de doğuş oto yu görün. Sonuç olarak yetkili servis fiyatları bu şekilde ve elden bir şey gelmiyor. Adamlar işçiliğe de parçaya da bindiriyorlar. Aksesuar kayış seti değişimi yaptırsak esas o zaman görün fiyatları.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçinden cikan hava filtresi takilan da mecaplast çünkü bursada montaj yapılırken takılan yerli parça, polen filtresine bakamadım . Elbette tüm servisler öyle ama bana yine cok geldi gecen hafta bir passat bir focus bakımına denk geldim Focus dizel 1.5 120 beygir bakimi 1350 küsur tuttu passatin motorunu bilmiyrm 1500 tuttu , 0.9 motor nerde 1.5 motor nerde bu yüzden bana cok geldi , ne diyelim Allah bize serviste hiçbir sey degistirmesin

Riquelme1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef otomobil firmalarinin stratejisi bu servisten kazanmak, garanti icin mecburen gidiyosun ilk seneler ancak sonrasinda onlar da farkina variyor garantisi biten araclara indirim yapsada yine asiri yuksek kaliyor zaten cogu kullanicida disarda yaptiriyor daha kaliteli yag ve filtreler ile cok daha ucuza yaptirabiliyor.

By Cilo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef bu duruma birşey yapamıyoruz ilk bakımı bende yeni yaptım 899 sıkı pazarlık sonucu indirdim. Kaldı bir bakım ondan sonra servisin kapısını çalmam. Dışarıda bakım yapacaksanız kesinlikle Mann filtre kullanın servisin takmış olduğu filtrelerden çok üst düzey filtredir.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef bu duruma birşey yapamıyoruz ilk bakımı bende yeni yaptım 899 sıkı pazarlık sonucu indirdim. Kaldı bir bakım ondan sonra servisin kapısını çalmam. Dışarıda bakım yapacaksanız kesinlikle Mann filtre kullanın servisin takmış olduğu filtrelerden çok üst düzey filtredir.

Aynen seneye son, zaten 3. bakımdaki yil garantisi bitiyor serviste yapmanin bir mantigi yok dışardan kendim daha kaliteli parca kullanıp daha uyguna yaptırabilirim. Anlatan adamların videosu var mann filtreler ile ilgili gayet ovuyorlar

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre alırken orjinalliğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle ülkemizde sahte mann ürünü oldukça fazla. Mümkünse yetkili bayi den almak lazım. Renault orjinal filtre adı altında etiketli ürünlerin de %80i çakma ürün (Renault parçacısı arkadaşımın söylediğini iletiyorum). Adam n11 de yağ+polen+hava filtrelerinin kargo dahil 85 liraya satıyor. Ve orjinal olduğunu iddia ediyor. Kargo+kdv+işletmenin karını düşündüğümüzde bu fiyata satılması imkansız gibi bir şey zaten.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre alırken orjinalliğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle ülkemizde sahte mann ürünü oldukça fazla. Mümkünse yetkili bayi den almak lazım. Renault orjinal filtre adı altında etiketli ürünlerin de %80i çakma ürün (Renault parçacısı arkadaşımın söylediğini iletiyorum). Adam n11 de yağ+polen+hava filtrelerinin kargo dahil 85 liraya satıyor. Ve orjinal olduğunu iddia ediyor. Kargo+kdv+işletmenin karını düşündüğümüzde bu fiyata satılması imkansız gibi bir şey zaten.

Aynen, Ucuz etin yahnisi olmaz

By Cilo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mann filtre için internetten en yakın bölge bayisine bakın elden alın, özellikle hipoalerjenik polen filtresini bir inceleyin kalitenin farkını anlarsınız. Servisin orjinal filtresine 10 basar 😁👍

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti bitsin ancak oyle ins🙂