Renault clio 0.9 tce yazılım attırmak

furkanglb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracıma yazılım attırmak istiyorum daha 1900 kmde garanti dışı kalır mı veya yazılım attıran varmı ne gibi bi faydası var

eaglemania

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracıma yazılım attırmak istiyorum daha 1900 kmde garanti dışı kalır mı veya yazılım attıran varmı ne gibi bi faydası var
Yazılım aracin beynindeki programin degistirilmesi demek. Beyin uretim tarihinden sonra her degisikligi kendine kayit eder yani arac garanti dışı kalır. Yazilim attirarak siz atesleme hızını yanma hızını ve icten patlama miktarini arttiricaksiniz. Ama aracinizin sogutma sistemi rolenti sistemi fabrikadaki yazilima gore ayarlanmistir.. ozellikle 0.9 motorda ayarlanan sogutma sistemine motor uyum saglamazsa zamanla motorda sıkıntılar oluşur. Reno 1.5 dci 85 bg ve 100 bg modelleri var. Bunlar ayni motora sahip ama sadece atesleme sistemleri farkli yani yazılımı. Bunun yaninda tum sogutma ve elektrik aksami da farkli.. bunu göz onune almalısınız

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Abartısız bir güç artışı yapılırsa sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, son hızda tutunma rahat olur, hızlanma süren 2 sn civarında iyileşir ve yakıt tüketimin azalır, yazılımı yapan firma burada çok önemli ve servis yazılımı kolay kolay anlayamaz...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Yazılım aracin beynindeki programin degistirilmesi demek. Beyin uretim tarihinden sonra her degisikligi kendine kayit eder yani arac garanti dışı kalır. Yazilim attirarak siz atesleme hızını yanma hızını ve icten patlama miktarini arttiricaksiniz. Ama aracinizin sogutma sistemi rolenti sistemi fabrikadaki yazilima gore ayarlanmistir.. ozellikle 0.9 motorda ayarlanan sogutma sistemine motor uyum saglamazsa zamanla motorda sıkıntılar oluşur. Reno 1.5 dci 85 bg ve 100 bg modelleri var. Bunlar ayni motora sahip ama sadece atesleme sistemleri farkli yani yazılımı. Bunun yaninda tum sogutma ve elektrik aksami da farkli.. bunu göz onune almalısınız
1.5 dci motorlar çok farklı güçlerde üretildi, 75-80-85-90-95-100-105-110.
Motorlar tamamen aynı değil, piston-enjektör-turbo faklılıkları ve en önemlisi yazılım farkları var.
85 hp dci motor güzel bir yazılımla 110hp ve 260 nm tork üretebiliyor ve hiç bir sıkıntısı bulunmuyor.
Soğutma sistemleri ve elektrik aksamları birebir aynı sadece turbolarının farklı oluşu nedeniyle turbo soğutucularının ebatları farklı oluyor.
0.9 TCe motorun 110 hp lik bir yazılımla sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum...

eaglemania

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci motorlar çok farklı güçlerde üretildi, 75-80-85-90-95-100-105-110.
Motorlar tamamen aynı değil, piston-enjektör-turbo faklılıkları ve en önemlisi yazılım farkları var.
85 hp dci motor güzel bir yazılımla 110hp ve 260 nm tork üretebiliyor ve hiç bir sıkıntısı bulunmuyor.
Soğutma sistemleri ve elektrik aksamları birebir aynı sadece turbolarının farklı oluşu nedeniyle turbo soğutucularının ebatları farklı oluyor.
0.9 TCe motorun 110 hp lik bir yazılımla sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum...
2020 clio 5 lerde iki tane dizel secenegi sunuldu ikiside duz vites biri 85 bg biri 100 bg.. motorlari tamamen ayni sogut sistemleri tamamen farkli.. daha onceki modellerde beyni hatta ve hatta sarj dinamolari bile farkliydi ayni motorlarin abi. 2016 model 1.5:dci bir clionun suan serviste 4 farkli ssrj dinamosu var. Siz araç şase numarasini söylediğiniz de size parcayi soyleyemiyorlar parca sokulmesi lazim diyor servis..

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
2020 clio 5 lerde iki tane dizel secenegi sunuldu ikiside duz vites biri 85 bg biri 100 bg.. motorlari tamamen ayni sogut sistemleri tamamen farkli.. daha onceki modellerde beyni hatta ve hatta sarj dinamolari bile farkliydi ayni motorlarin abi. 2016 model 1.5:dci bir clionun suan serviste 4 farkli ssrj dinamosu var. Siz araç şase numarasini söylediğiniz de size parcayi soyleyemiyorlar parca sokulmesi lazim diyor servis..

Farklı tedarikçilerden ürün aldıkları için bu farklılıklar oluyor...

eaglemania

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı tedarikçilerden ürün aldıkları için bu farklılıklar oluyor...
Abi renonun kendi urattigi sarj dinomusu da var farkli yerlere yaptirdigida varm firma ihale aciyor ben su ozelliklerde sarj dinamosu istiyorum diye.. en son bosh firmasi yapti clio 2020 lerin sarj dinamosunu 6 farkli sarj dinamasu kullanildi yani demek istedigim aracin motor ozelliklerine gore her parcasi degisir hatta kullanilan malzemesinin plastik mi olacagi demir mi olacagi bile degisir motora göre. Bazi firmalar bisey olmuyor diyor ama onlar bundan para kazaniyorlar. 85 bg clio dizelle 100 bg arasinda 16 milyar gark var bayide sence sadece yazılım fiyat farki mi bu?