Renault Clio 1.4 Rta mı yoksa 1.6 RXT mi almalıyım

biyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım clio 2001 model 1.4 Rta ve 2001 model 1.6 Rxt inceledim benim için önemli olan yakıt tüketimi lpg de kullanmayı düşünüyorum az yaksın istiyorum 1.6 çok yakar diyorlar iki aracın şehir içi ortalama yakıt tüketimi 100 km de kaç litredir ikinci olarak yolcu sürücü yastığı olsun istiyorum sizce hangisi uygundur clio olmazsa twingo 2000 model buldum onu alacağım düşünceleriniz nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 1.4 yakıt tüketimi ve diğer kriterleri açısından aradığınız araç tır. ben 2 yıl kullandım memnundum

biyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 1.4 yakıt tüketimi ve diğer kriterleri açısından aradığınız araç tır. ben 2 yıl kullandım memnundum

cevap için teşekkürler hocam peki 1998 modelinde yolcu hava yastığı var mı ilanlarda bazılarında var bazılarında yok görünüyor

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rxt dolu modeldir.

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 16v rxt tavsiyen

biyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun yolda sabit 90-100 kmh ortalama 7.5LT yakar LPG de.
teşekkürler hocam clio da alacağım model bu olacak şimdi twingo ile bu model arasında kaldım twingo daha ekonomik ama parçaları çok pahalıymış bu konuda fikriniz var mı

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap için teşekkürler hocam peki 1998 modelinde yolcu hava yastığı var mı ilanlarda bazılarında var bazılarında yok görünüyor
tam olarak bilmiyorum tahminimce yoktur. bazı modellerinde yok benimki en dolu modeli değidi. rta idi yanlış hatırlamıyorsam. benimkinin en dolu modelinde abs, san ruf, şöför koltuğunda derinlik ayarı, elektirikli ayna. vardı. anlayacağın dolu veya boş olmasına göre değişiyor muhtemelen. ama çok net bilgim var diyemem. yakıt olarak o zamanlar ben km de 15 kr. un altına bile düşüyordum uzun yokda.

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 model 1.6 RXT kullanıcısıyım. Aradığın tadı RXT de bulursun. Keyif verir. 4 hava yastığı abs elektrikli aynalar gibi özellikleri mevcut RXT modellerinde. Dikkatini çekerim clioda ABS sadede RXT modelde mevcuttur. Diğerlerinde bulunmaz. Yakıt tüketimi olarak da uzun yolda bassam dahi 100 tl ile 600 km yol gitmişliğim oldu. Tabii o zamanlar lpg 2.25 tl idi şuan oldu 3.30 o ayrı [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio da hemen hemen bütün motorları kullandım diyebilirim. 1.4 rta modelinde abs ve klima yoktu benim kullandığım araçta 2000 model idi yakıtı sıkıştırararak kullanımda 25 kuruştu. Ama uzun yolda adeta kokluyor. Fakat seri bir araç değil onu söyleyeyim. Sonra sattım 1.4 rxt aldım en full ünü Gelelim 1.4 16v rxt ye onda da çift airbag abs klima sunroof var motoru megane nın 1.4 motoru ile aynı motor olarak biliyorum. Yakıtı yine aynı şekilde az yakıyo şehir içi sıkıştırarak ara ara klima açarak 28 kuruştu tabi bunlar hep lpg verileri . uzun yolda 100 110 km arası hızla 17 kuruşa düştü yakıt Samsun- Ankara arasında. Yakıtı az yakar fakat çok iyi kaçar diğer 1.4 ün yanında fişek gibidir. Lpg de 185 i gördüm düz yolda bassam gider miydi bilemiyorum ama gayet güzeldi . 1.6 rxt ye gelecek olursak şehir içi tam bir haylaz istediğin yere gir çık 1.4 rxt den daha seri. Fakat şehirler arasına geldimmi 1.4 rxt 16 v 1.6rxt 8v olduğundan dolayı 1.4 bastıkça uzuyor gidiyor bana mısın demiyor 1.6 motor tabi ki 8v olduğu için birazdaha geri de kalıyor. Size tavsiyem 1.4 16v 100bg olan rxt clio yu almanız . Hazır konuyu açmışken onu da sattım tabi gittim en sonunda 1.6 16v 110 bg clio aldım araba mermi gibi millet clio diye hafife alıyor ama ışıklarda kalkınca bir çoğunun aklını alıyorum aracımdan çok memnunum :) umarım faydalı olabilmişimdir .

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi