Renault clio 2014 1.5 dci motordan gelen ses problemi

Grkmyyl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar motordan calısırken veya rolantide herhangi bir ses gelmezken devir 2.000 civarlarında seyrederken böyle bir ses alıyorum sağ taraftan. Boş viteste gaza basınca aynı 1 ve 2. Viteslerdede aynı fakat hız arttıkca ses kesiliyor. Ses bu şekilde : https://youtu.be/UsaRI2ClVDo
yardımlarınızı bekliyorum

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar motordan calısırken veya rolantide herhangi bir ses gelmezken devir 2.000 civarlarında seyrederken böyle bir ses alıyorum sağ taraftan. Boş viteste gaza basınca aynı 1 ve 2. Viteslerdede aynı fakat hız arttıkca ses kesiliyor. Ses bu şekilde : https://youtu.be/UsaRI2ClVDo
yardımlarınızı bekliyorum
mazot pompası hortumundan geliyor,silecek su doldurma kabı yanında,onu sabitlerseniz ses geçiyor

Grkmyyl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim ilk fırsatta deneyeceğim

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim ilk fırsatta deneyeceğim
rica ederim,cliolarda bu kronik mlsf,çözümü kelepçe tarzı bir şeyle sağlam biryere sabitlemek

Grkmyyl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birsürü ustaya gittim hepsi takoz kulak vs birsürü şey dedi.Hay allah razı olsun senden dediğini yaptım kesildi bi anda ses.O küçük borudan bu kadar ses gelcegini düşünmüyordum denedim oldu

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birsürü ustaya gittim hepsi takoz kulak vs birsürü şey dedi.Hay allah razı olsun senden dediğini yaptım kesildi bi anda ses.O küçük borudan bu kadar ses gelcegini düşünmüyordum denedim oldu
Amin cümlemizden inş,bende direksiyona adam koydum gaza bas cek dedim,2000 2200 devir dedinmi ses başlıyor,diğer devirlerde tık yok,bi baktım pompaya basınç geldikçe çıldırıyor:) en büyük sorunlar tek böyle olsun inş,hayırlı yolculuklar iyi günler dilerim

Emcekare1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün arkadaşım 2013 model 1.5dci aracını sürdüm 52 km kadar. Arac benim aracın yanında sanırsın audi a8. Benin aracım 2016 model 103bin km de joy 1.5dci sanırsın traktör ile gidiyorum. Özellikle vites değişimi sonrası veya 1'e atarken gaza bastığımda ses aşırı yükseliyor. Acaba izolasyon mu

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende vardı mazot hortumlarını cırt ile sabitledim sorun tamamen kalktı çözemeyen varsa en yakın zamanda foto çekebilirim

coşkunclio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi hortumlar oluyor resimle belirtseniz arkadaslarhımm