Renault Clio 2018 EDS Touch - Follow Me Özelliği Kazandırma

gokhanoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar araçım için bu özelliği gece far sensörü otomatik açma kapama ışığa göre bu özelliğin aktif olması için epey zamandır araştırıyorum fakat kimi kullanıcı bunun çeşitli yazılımlarla olduğunu kimi kullanıcı bunun gizli özellik oldugunu kimi kullanıcı ek donanım aparatı ile bu imkanın sağlandığını söylüyor . ve bir çok kişi bu durumun riskli olduğunu ve denendiği takdirde araçın diğer donanımsal arızalara sebep vereceğini söylüyorlar aracıma bu özelliği kazandırmak istiyorum fakat açık net usta bilgisi olmadığından dolayı ihtimaller dahilinde hareket etmek istemiyorum bu konu hakkında gerçekten benim gibi merak edip sonuça ulaşan doğru yolu izleyen arkadaşlarımız var mı ? bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar araçım için bu özelliği gece far sensörü otomatik açma kapama ışığa göre bu özelliğin aktif olması için epey zamandır araştırıyorum fakat kimi kullanıcı bunun çeşitli yazılımlarla olduğunu kimi kullanıcı bunun gizli özellik oldugunu kimi kullanıcı ek donanım aparatı ile bu imkanın sağlandığını söylüyor . ve bir çok kişi bu durumun riskli olduğunu ve denendiği takdirde araçın diğer donanımsal arızalara sebep vereceğini söylüyorlar aracıma bu özelliği kazandırmak istiyorum fakat açık net usta bilgisi olmadığından dolayı ihtimaller dahilinde hareket etmek istemiyorum bu konu hakkında gerçekten benim gibi merak edip sonuça ulaşan doğru yolu izleyen arkadaşlarımız var mı ? bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Bildiğiniz üzere DDT4ALL ile fabrikasyon kapalı olarak gelen özelliklerin neredeyse tamamı açılabiliyor. Gözlemlediğim kadarı ile sadece clio modellerinde bu program düzgün çalışmıyor. Diğer tum modellerde var olan fakat kapalı olan özellikler bu yazılım sayesinde acilabilirken sadece clio özelinde özellik açıldıktan sonra bir çok orijinal fonksiyon çalışmaz hale geliyor. Dolayısıyla araca müdahelede bulunacaksanız bunu ddt4all ile yapmayın veya bu program ile müdahaleniz olacak ise mutlaka işlem yapmadan önce sayfanin ekran görüntüsünü alın. Sonrasında sorun olursa ayarlari eaki hale getirmeniz daha kolay olur. Ayrıca su da var; bu yazılım ile özellik açtıktan sonra aracın farklı donanimlari calismaz hale gelirse cogu zaman ayarlari eski haline getirseniz de duzelmiyor, duzeltmek için servisten stok yazilimi yeniden yukletmeniz gerekir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Asıl soru şu olmalı. Touch ile icon arasındaki fark. Konuyu açan arkadaş touch olarak yazmış. Uzun zamandır touch için araştırma yapıyorum ancak hiçbir yerde touch için özellik açan görmedim ve okumadım. Benim aracımda touch, eğer gizli özellik kazandıran olur ise ve paylaşır ise sevinirim.

gokhanoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Asıl soru şu olmalı. Touch ile icon arasındaki fark. Konuyu açan arkadaş touch olarak yazmış. Uzun zamandır touch için araştırma yapıyorum ancak hiçbir yerde touch için özellik açan görmedim ve okumadım. Benim aracımda touch, eğer gizli özellik kazandıran olur ise ve paylaşır ise sevinirim.

Evet belkide haklısın konuyu daha iyi netleştirmek adına bu soruyu ek olarak eklemek gerekiyor . Piyasada bu konu hakkında gerek sanal gerek sanayi olmak üzere çok fazla bilgi kirliliği söz konusu bir çok usta ben yapamam derken bir çok usta ben yaparım diyor ( Özellikle Bursa Bölgesinde rastladım ) fakat güvenilir net emin bir dönüş alamadım yaptığımız takdirde oluşacak sorunlara tahmin ettiğim kadarıyla mesuliyet kimse almayacaktır.

Enteresan bir şekilde Clio için bu konu kocaman bir muamma şeklinde devam ediyor.

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet belkide haklısın konuyu daha iyi netleştirmek adına bu soruyu ek olarak eklemek gerekiyor . Piyasada bu konu hakkında gerek sanal gerek sanayi olmak üzere çok fazla bilgi kirliliği söz konusu bir çok usta ben yapamam derken bir çok usta ben yaparım diyor ( Özellikle Bursa Bölgesinde rastladım ) fakat güvenilir net emin bir dönüş alamadım yaptığımız takdirde oluşacak sorunlara tahmin ettiğim kadarıyla mesuliyet kimse almayacaktır.

Enteresan bir şekilde Clio için bu konu kocaman bir muamma şeklinde devam ediyor.

Benim aracım kiralık filo aracı ve birçok yetkili servise gidiyorum ve gözlemlediğim kadarı ile yetkili servisler dahi arabanın birçok özelliğinden haberleri yok. Geri kamera görüşü ekranda gördüklerinde bu nasıl yapıldı diyen oldu. Video oynatmayı gördüklerinde bu nasıl diyen oldu. Bende açıkçası anlam veremiyorum. Touch ile icon beyni arasında fark yok ise icon da açılan özellikler touch versiondada açılmalı.

MRT-4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikte dt4all programina bulaşmayin destek vereni yok bir özellik açiyorsun kesin birşey gidiyor bende 2015 clio4 joy var bişey açtiği da yok ekrana saat geliyor eco aktif olmuo sürüş stili aktif olmuyor follow me aktif olmuyor otomatik cam kaldirma aktif olmuyor bence uzak durun