Renault Clio 4 Görsel Park Sensörü Yardımı

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her takılan araca bağlanırsa bic modülh üzerinden evet olur fakat eğer araçta medianav yoksa touch ekransız yada joysa uğraşmaya değmez

Aganoglu61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba...Aracım 2016 model icon ph1 geri görüş kamerasını aktif ettim.Yanında görsel park sensörü yardımını da aktif etmek istiyorum fakat sizin micom menü ile benim ki farklı nasıl çözebilirim?
ZIV5nw.jpg
[/URL][/IMG]

ayhanilhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

2015 model aracımla foruma yeni katıldım. Paylaşımınız için teşekkürler. Ben bu işlemi yaparken yanlışlıkla HMI üzerinde bulunan RVC_SWRC#1 e tıkladım cihaz kapandı açıldı. Ben herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama bu ne işe yarıyor forumlara da baktım net cevap bulamadım. Sizin bir bilginiz var mı yardımcı olabilir misiniz? Benim ekranım aşağıdaki şekilde sizler de ekranlarınızı paylaşabilir misiniz?

https://hizliresim.com/gsrVEE
gsrVEE.jpg
gsrVEE

Teşekkürler iyi günler.

Arkadaşlar Herkese merhaba, çoğu kişinin aracında bildiğim kadarıyla ki kendi aracımdada 2017 model olmasına rağmen sadece sesli park sensörü mevcuttu ve ben bunun hakkında detaylı araştırma yaptım ve sonuç olarak çözdüm. Size nasıl yapacağınız anlatacağım öncelikle verdiğim dosyayı alıp FAT32 biçimlendirilmiş bir usbye atın usb boş olması gerek, https://lisandru.eu/wp-content/medianavskins/micom_manager_files.zip bunu indirdikten sonra içindekileri usbye atın şifre: lisandru.eu
Ve fotoğraflarda olduğu gibi Ayarlar>Sistem>Sistem Bilgisi ve ordan fotoğraftaki
3OmynM.jpg yerlere tıklayın usb takılı olacak sonrasında şifre soracak versiyon 3.x.x ve 8.x.x için 0362 OK Silip 3748 9.x.x için 2383 OK Silip 3748 OK Ve beyaz bir ekran karşılayacak bizi ordan MİCOM TEST Menüsüne basın. p5drpa.jpg
, oraya girince 2.Sırada HMI OFF Yazan yeri HMI R Yapın HMI FR Yaparsanız ön arka park sensörü yapmış olursunuz, Ve yaptıktan sonra teypteki power tuşuna basarak çıkın ve arabayı kapatıp kilitleyin 30sn sonra gelin ve geri vitese alın Artık kullanabilirsiniz. Micomdaki diğer bütün özellikler için bana sorabilirisiniz yada bu konu hakkındaki. Kolay gelsin RgWdlR.jpg

Ekli dosyalar

• 3OmynM.jpg
    3OmynM.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 2

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım serviste olduğu için paylaşamıyorum ekran sizinkiyle Aynı micom menüsü sizin gibi bende yanlışlıkla dokundum sorun olmasın diye bidaha bastım o kılavuzda direksiyon kolu olarak geçiyor radyo kontrol edilen rahat olun bir problem olmaz

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba...Aracım 2016 model icon ph1 geri görüş kamerasını aktif ettim.Yanında görsel park sensörü yardımını da aktif etmek istiyorum fakat sizin micom menü ile benim ki farklı nasıl çözebilirim?
ZIV5nw.jpg
[/URL][/IMG]
Sizin araç media nav ph1 ph1 lerde açılamıyor maalesef

ayhanilhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Sizinkinde en altta SWRC#2 mi #1 mi? Ben 1'e tıkladığım için benimki SWRC #1 şeklinde.
Aracım serviste olduğu için paylaşamıyorum ekran sizinkiyle Aynı micom menüsü sizin gibi bende yanlışlıkla dokundum sorun olmasın diye bidaha bastım o kılavuzda direksiyon kolu olarak geçiyor radyo kontrol edilen rahat olun bir problem olmaz

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın akşam bakayım yazarım size

Clioteam24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesli park sensörü bildiğim kadarıyle oem yan sanayi ürünlerde bu görsel çıkmıyor orjınal olmasımı gerekiyor orjinal park sensörü nereden temin edebiliriz ?

lilokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba. 2013 Clio 0.9 tce icon sahibi oldum yeni. Bu park sensörü hologrami bende ekleyebilirmiyim ekrana. 2013 lerde olmuyor gibi birşey okudum sanki? Teşekkürler