Renault clio4 almayın

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 nin temmuz ayında 2017 model clio 4 icon 1.5 dci edc sıfır araç aldım.aracı aldığımdan bu yana gündüz ledleri araç stop halindeyken kendi kendine yanıp sönüyor. Yakıt göstergesi arızalı şamandıra ve gösterge paneli değiştiği halde yine aynı sorun devam ediyor. Renault la bu konuyu görüştüğümde bana bunların bir arıza olduğunu ama aracı yolda birakacak arızalar olmadığı iyileştirme olduğu takdirde servise çağırılıp sorunun giderileceği aracı geri alamayacaklarını ve para iadesi yapamayacaklarını söylediler bu şekilde arabayı kullanmamı söylediler.Renault bu arızaları bile bile hala aracın üretimini ve satışını müşteriye bu sorunları iletmeden yapmaya devam etmektedir.Bu durumla ilgili yasal haklarımı kullanacağımı ve bir video çekip sosyal platformda yayınlayacağımı kendilerine bildirdim. Ayrıca arızaları bildikleri halde üretime devam ettikleri için suç duyurusunda bulunacağım.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun mu diyeyim açıkçası ne diyeceğimi bilemedim problem genel bir problem olmadığı için yani üretime tabiki devam edecek Renault bu konuda bir suç duyurusu açmanız pek mantıklı değil onun dışında satıcı olan bayiyi ve servisi şikayet edebilirsiniz ama bundan önce Renault Mais e bir mail yazmanızı tavsiye ederim belki onlar bir çözüm bulurlar

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emsal mahkeme kararları var. Hakkınızı sonuna kadar aramalısınız ama suç duyurusunun kabul edileceğini sanmıyorum. Tüketici Mahkemesine başvuru yapabilirsiniz.

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu genel bir durum şu an üretilen bütün clio4 araçlarda yakıt gösteri yanlış gösteriyor gündüz LED’leri kendiliğinden yanıp sönüyor.Şu an üretimden araçlar bu şekilde çıkıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhattap büyük firma olunca ne yazık ki son tüketiciyi dikkate alan oek olmuyor. Dava açacaksınız, senelerce uğraşacaksınız, paranız ve zamanınız harcanak vs. Bu tabi ülkemizdeki yasaların genel olarak parası olandan yana işlemesinden kaynaklanıyor. Örneğin Avrupa’da bu tip davalarin neredeyse tamamı tüketici lehine sonuçlanır ve firmalar da dava yükü ile uğraşmamak için ve mahkemenin vereceği kararı bildikleri için bakın bu nokta çok önemli tuketici ücret iadesi isterse eder, araç değişimi talep ederse yerine getirir ve bu olaylar yıllarca süren uğraşlar sonucu değildir. Tüketici şikayetini bildirir ve belki bir kaç ay içerisinde olay mahkemeye gitmeden çözülür. Avrupa bir çok yönden ileride bize göre evet ama firmalara inanın kan ağlatıyorlar ve tamamen gücü ile alakalı bir durum. Örneğin vw grubundaki emisyon skandalı yoneticileri tarafından kabul edilen bir durumken ve ustelik Amerika Fransa gibi ülkeler sadece ceza olarak milyar dolar faturalar kesmişken bizim ülkemizde olay ferit sahenkin cikip bizim ulkemizde satilan araçlarda sorun yoktur demesiyle kapanmıştır. Bir Türkiye vw kadar etmiyor demek ki bu markaya ceza kesilemedi. Yanlış anlaşılma olmasın vw dusmani değilim bu örneği sadece yaşanan olayı kıyaslama açısından değerlendiriniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 nin temmuz ayında 2017 model clio 4 icon 1.5 dci edc sıfır araç aldım.aracı aldığımdan bu yana gündüz ledleri araç stop halindeyken kendi kendine yanıp sönüyor. Yakıt göstergesi arızalı şamandıra ve gösterge paneli değiştiği halde yine aynı sorun devam ediyor. Renault la bu konuyu görüştüğümde bana bunların bir arıza olduğunu ama aracı yolda birakacak arızalar olmadığı iyileştirme olduğu takdirde servise çağırılıp sorunun giderileceği aracı geri alamayacaklarını ve para iadesi yapamayacaklarını söylediler bu şekilde arabayı kullanmamı söylediler.Renault bu arızaları bile bile hala aracın üretimini ve satışını müşteriye bu sorunları iletmeden yapmaya devam etmektedir.Bu durumla ilgili yasal haklarımı kullanacağımı ve bir video çekip sosyal platformda yayınlayacağımı kendilerine bildirdim. Ayrıca arızaları bildikleri halde üretime devam ettikleri için suç duyurusunda bulunacağım.

bendede clio 4 vardi 3 yıl kullandım, şuanda kadjar kullanıyorum,

ilk seri olduğu için, direksiyon kutusu 2 defa değişti,
emniyet kemerleri toplamıyordu,
bagaj kapısı ses yapıyordu,
start stop arıza veriyordu,
yakıt pompası bendede bozuldu...
motor tokozları 3 defa değişti....
ve daha nicesi severek 3 yıl bindim...

GY7Jp3.jpg

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selim Uğur bey sizin sorunlarınız çözülmüş ama benim sorunum şu an bir çözümü Yok Renault un bana söylediği bu ve hala bu şekilde üretilip satılıyo bu clio 4 ler

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selim Uğur bey sizin sorunlarınız çözülmüş ama benim sorunum şu an bir çözümü Yok Renault un bana söylediği bu ve hala bu şekilde üretilip satılıyo bu clio 4 ler

farlar cözülür farları bursadaki mako firması üretiyor, bence baska servisede gidin derim, servisten servise fark var

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault clio bölge müdürüyle görüştüm şu an yakıt göstergesinin yanlış gösterme arıZası giderilemiyor ne zaman giderileceği de belli değil

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault clio bölge müdürüyle görüştüm şu an yakıt göstergesinin yanlış gösterme arıZası giderilemiyor ne zaman giderileceği de belli değil

bu renaultta yakısmıyor, roparları tutup hakem heyetıne basvurabılırsınız, boyle sacmalık olmaz