Renault clio4 icin 1.2 EDC için benzini hangi istasyondan almalıyım

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizce en kaliteli yakıt hangi petrol istasyonunda?

Elazizli2344

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben opetten alıyorum ama bundan sonra okadar da dikkat etmeyeceğim soilden alacağım ..

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
opet yada bp hocam

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opet TP Shell
Benim önceliğim Opet
Sonra diğerleri.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladığım kadarı ile open sanırsam ben ilk depoyu totalden almıştım total nasıl peki

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın motoru bahsettiğinizden değil ama benzini opet ten alıyorum. Bana kalırsa nereye kazandırmak istediğinizle alakalı. Markalar arası çok fark olacağıno düşünmüyorum yakıt kalitesi olarak. Ancak istasyon farkı olur, güvendiğiniz bir yerden almanızı öneririm malum su katabiliyorlar. Mehmetçik Vakfı opet var bana yakın, burdan alıyorum 1 senedir bir sıkıntı yaşamadım benzinde ve parayı da buraya vermek hoşuma gidiyor açıkçası :)

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En son selden aldım bır sıkıntı yaşamadım

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Daha öncede gündeme gelmişti dünyanın ennn kazık akaryakıtını kullanıyoruz ve sanıyorum en denetimsiz yerine göre en kalitesizine.Yıllardır bulunduğum bölgede bir x firması ve 1.5 km ötede yine bir x firması var birininki sorunsuz diğerinden aldığım kesinlikle farklı tepki veriyor örneğin.En güvendiğim ise Türk petrol ve b.p onlarda şehir içi-dışı hiç sürpriz yaşamadım.Birde çoğunlukla büyük hacimli motorlarda farkedilmiyor o ince nüans ama 125 cc lik bir motosiklette kullanıyorsanız anında hissediyorsunuz anormalliği.............

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Küçük motorlu araçlarda özellikle 1.2 gibi araçlarda shell in yanma hızı ve performansı diğerlerine göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Eski cliom 1.2'di ve shell den alınca daha performanslı olduğunu ufakta olsa hissedebiliyordum. Ancak opet ve BP'den aldığım benzin daha gaz tepkimeleri düşük ancak uzun gidiyordu. Tabi daha uzun gitme olayı yüzlerce kilometrelerle ölçülemez. Küçük farklar bunlar. Bilindik markaları tercih etmek daha mantıklı. Örnek verecek olursak megane 2 araca ucuz diye energy'den benzin aldık 1 depo. Ancak resmen aracın çekişi düştü ve stop etmeye kadar problem yaşadık. Yakıtta pislik olabileceğini söylemişlerdi. Benim kişisel tavsiyem Shell ve ya Opettir. Opetin kart olayında da baya puan birikiyor. ;)

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bundan sonra sehel den almaya devam etmeliyim o zaman