Renault Duster 2012

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Demek İstediğim Dusterdan Esinlenerek Yapmışlar :)

o kadar olcagını sanmam cunku amarokda vw nin yeni dnası var dusterda kendine göre renaulta ozgu,tamam benzerlikleri var ama bu iki dev firmanın birbirinden esinleniceği anlamına gelmiyor bence,cunku bir arac hop cizelim hadi aman yapalım diye şak diye seri uretim hoppala showroom mantıgıyla uretilmez uretilemez zaten,uzun bir surec gerekir,mesela her parca ayrı ayrı cizilir ki en uzun işlem budur o sırada sası yuruyen motor aksamı tasarımı yapılır,sasıye uygun bir cizim yapıllır detaylı cizimler yapılır,balmumunda yada kilden kalıbı cıkartılır,ruzgar tunelleri patenti o su bu su cartı curtu derken deneme uretimleri ortaya cıkar,zaten araba cıkmadan en az 2 yada 1 yıl oncesinde prototiple o arabanın nasıl olacagına bir göz kırpılır,sonra bu ilk uretimler dunyanın bir cok yerinde kamuflajlı bir sekilde denenir,pistler coller karlı arazılar buz uzeri otobanlar sehiriçleri aklına gelebilcek her yer ve sonrasında uretilir bence bu kadar seyin kısa bir surede olması imkansız daha detayları var ama ben kısa tutdum,ve burdaki olay sadece tasarım cakışması ;)

emre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk çıktığında çok saçma araba gibi gelmişti bana ama taa ki petina bronzunu görene kadar çok güzel araba :)

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence yakıyor kardeşim:eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk başta renault duster diye lanse etselerdi,şimdi 10 bin sattıysa, 50 bin satardı bu araç.millet dacia olunca markası biraz geri çekildi bence.güzel araç tabi,fiyat fayda oranı gayet mantıklı.

Şu anda rusya ve romanyadaki fabrika siparişi yetiştiremediği için, mahindra, nissan ve son olarak lada üretime geçecek. Renault olsaydı aracın markası +10.000 daha verirdik. :eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Arması yakışmıs Ama Dacia armasıyla bile çok iyi satıyor.Her Gelen müşteriyle konusuyorum memnun olmayan %10
Şuraya yazın bu aracın ilerleyen zamanlarda birçok araca meydan okuyacakk

:eyv :eyv