Renault edc sorunu ve basit cozumleri.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda her kafadan bir ses cikiyor. Ustaya soruyorsun 70-80 binde bir degistir diyor. Servise soruyorsun eger baski 400.000 giderse o vakta kadar yag degismez diyor. Tam bir ikilem.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu şanzıman yağını nerede değiştiriyorsunuz? Ankarada bildiğiniz bir yer var mı? Ne kadar mal oluyor yağ+işçilik?

ben antalyada değiştiriyorum.yağ castrol marka biraz parahalıydı tam fiyatını hatırlamıyorum.işçilik fiyatıda diğer işlemlerin içinde olduğundan net fiyat veremiyorum

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç itibariyle 13 sayfalık konudan anlaşılan;
1. Edc nin yağı değişir mi değişmez mi?
2. Akü kesinlikle 72 amper şeklinde değişmeli.
3. Kalibrasyon hangi zaman veya km aralığında yapılmalı?

Ana başlıklar bunlar. Yağ konusu çok muallakta kalmış, değiştiren var mı ? Ya da kaç kişi denedi bunu?
Akü olayı herhalde olayı kısmen çözen bir unsur.

Yeri gelmişken sormak lazım, arabamı yıkarken belki max 30 dk radyo dinledim. Park etmek için çalıştırdığımda “akü şarj oluyor” uyarısı geldi ve yaklaşık 10 dakika sonra geçince kapattım. Sanırım 4 seneyi dolduran arabalarda (2015 dizel edc) bu tarz yenilemeler yapılması gerekiyor.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç itibariyle 13 sayfalık konudan anlaşılan;
1. Edc nin yağı değişir mi değişmez mi?
2. Akü kesinlikle 72 amper şeklinde değişmeli.
3. Kalibrasyon hangi zaman veya km aralığında yapılmalı?

Ana başlıklar bunlar. Yağ konusu çok muallakta kalmış, değiştiren var mı ? Ya da kaç kişi denedi bunu?
Akü olayı herhalde olayı kısmen çözen bir unsur.

Yeri gelmişken sormak lazım, arabamı yıkarken belki max 30 dk radyo dinledim. Park etmek için çalıştırdığımda “akü şarj oluyor” uyarısı geldi ve yaklaşık 10 dakika sonra geçince kapattım. Sanırım 4 seneyi dolduran arabalarda (2015 dizel edc) bu tarz yenilemeler yapılması gerekiyor.

Benim aracım 2013 orjinal reno akusu var benmde boyle 1 saat felan telefon sarj edınce uyarı verıyor.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 2013 orjinal reno akusu var benmde boyle 1 saat felan telefon sarj edınce uyarı verıyor.

Sabah arabaya binmeden baktım; 60 amperlik orjinal akü var arabamda. Bu uyarıyı daha önce almamıştım, çünkü daha öncede araba yıkadım ve daha uzun süre radyo dinledim. Sanırım bazı parçalarda "PLANLI ESKİTME" dedikleri şeyin vücuda gelmiş halini yaşıyoruz. Aküyü de en kısa zamanda değiştireceğim, muhtemelen varta olacak o da 72 'lik.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah arabaya binmeden baktım; 60 amperlik orjinal akü var arabamda. Bu uyarıyı daha önce almamıştım, çünkü daha öncede araba yıkadım ve daha uzun süre radyo dinledim. Sanırım bazı parçalarda "PLANLI ESKİTME" dedikleri şeyin vücuda gelmiş halini yaşıyoruz. Aküyü de en kısa zamanda değiştireceğim, muhtemelen varta olacak o da 72 'lik.

Ankara’da iseniz büyük sanayide cosar ticaret var ben konuştum eski aküyü alinca 390 lira varta
08d0cd1cc89cc591649d3771690b1cc9.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar imkanı olan aküsünü 72 amper üzeri bir akü ile değiştirsin. Mutlu ve Varta kullanıcıların ilk tercihleri ve hiç yaptırmayanlar mutlaka edc yazılım (kalibrasyon tanıtımı) yaptırmalı. Tamamen sorunlar ortadan kalkmasa da şikayetleri azaltıyor.
Ben akünün bu kadar etki edeceğini bilseydim aracı ilk aldığımda değiştirirdim. Bir kere yazılım güncellendi şimdi ikincisini yaptıracağım.