Renault Fairway Basma işlemi..

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasipse bir fairway bulduk sayılır, çarşamba yada perşembe bakıcaz büyük bi kazası yok ise alıcaz. Arkayı torsiyondan indiricez, ön tarafı nasıl indirebiliriz ucuz yollu olarak :)

Yay kes diyecektir bazı arkadaşlar, fairwayı olan bi abimiz vardı o yayları kesmiş bi zaman sonra alt takımı direksiyon kutusu vs 1500Tl masraf açtı bana sakın yaptırmayın öyle birşey diyor. Bazı kişilerde sorunsuz biniyor. Sizin öneriniz nedir ? Sadece yay kestirmem aracın önünü indirirmi ? (Çok fazla indirmicez sürtmicek yani :) )

İstanbul Anadolu yakasında bu işi yaptırabilceğim biyer varmı önerebiliceğiniz ? :)

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Anadolu yakasında Bostancı sanayide Aydın Amortisör var. Yaklaşık 150-200 tl civarında ön yayları kestirip amortisörü sertleştirebilirsiniz. Yay kestiğinizde amortisörede işlem uygularsanız daha sağlıklı olur. Ön takım sorunları biraz kullanımınızla alakalı, sonuçta ön takımı bozan şeyler bellidir, çukurlara düşmek vs gibi. Yay kesip, amortisörün milini kesip, sertleştirirseniz işiniz hallolur. Hatta bir tanıdık bulursanız hem fiyatta indirim olur, hemde size yaklaşımları daha farklı olur.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak tanıyordu galiba o dükkanın sahibini...

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yay kesme işlemini babamda yapar kendisi reno yetkili serviste usta :) ama diğer işlemleri hiç sormadım. amortisör mili kestirip sertleştirme fiyatı ne olur acaba ? tanıyan arkadaşlar bi yardımcı olabilirmi ?

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Anadolu yakasında Bostancı sanayide Aydın Amortisör var. Yaklaşık 150-200 tl civarında ön yayları kestirip amortisörü sertleştirebilirsiniz. Yay kestiğinizde amortisörede işlem uygularsanız daha sağlıklı olur. Ön takım sorunları biraz kullanımınızla alakalı, sonuçta ön takımı bozan şeyler bellidir, çukurlara düşmek vs gibi. Yay kesip, amortisörün milini kesip, sertleştirirseniz işiniz hallolur. Hatta bir tanıdık bulursanız hem fiyatta indirim olur, hemde size yaklaşımları daha farklı olur.

senin araçta ne var abi baya basık takip ediyorum her forumda :)

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda coilover mevcut. İndir-kaldır sistemi elle ayarlanan. Gerçi ben genelde hep indiririm daha hiç kaldırmadım :) Yay kesmeyi baba yaparsa o sırada amortisörleri götürürsün amortisörcüye 100 tlye yaparlar diye tahmin ediyorum. Orjinal-yay amortisörün ilişkisi yay kesilince bozulur yay kısa kalacağı için lap lup sesde yapar. Amortisörün mili kesilerek yayla amortisör ilişkisi sağlanır, sekmemesi içinde amortisör sertleştirilir.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aydın amortisör halleder..kaliteli işçilikleri var :)

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bikaç sitede okudum eafy marka yay falan diyolar birde amortisör koni falan yazmışlar. bulabilirmiyiz acaba ? :)