Renault Fluence Katlanır Ayna

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Privilige aracimda elektirikli katlanan aynalari yaglamak istiyorum bu islemin nasil yapıldığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardimci olabilirlermi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yapmadim ama size soyle bir tavsiyede bulunayim. Aynanin dis kapagi kolay bir sekilde atiyor tirnaklardan. Plastik aparat yardimiyla acabilirsiniz. Actiktan sonra aynanin disli mekanizmasi gorunurde ise sivi gresle yaglayabilirsiniz. Sivi gres basincli su ve yagmur suyundan etkilenmez. İslevini asiri sicak ve sogukta yerine getirir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmadim ama size soyle bir tavsiyede bulunayim. Aynanin dis kapagi kolay bir sekilde atiyor tirnaklardan. Plastik aparat yardimiyla acabilirsiniz. Actiktan sonra aynanin disli mekanizmasi gorunurde ise sivi gresle yaglayabilirsiniz. Sivi gres basincli su ve yagmur suyundan etkilenmez. İslevini asiri sicak ve sogukta yerine getirir.

Haftasonu bakacağım wd40 ile yapsak nasil olur

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haftasonu bakacağım wd40 ile yapsak nasil olur

Wd40 basincli su sıktığınız yere ulaşırsa yüzeyde tutunamaz. Sıvı gres hamam böceği gibi her türlü ortamda rahatlikla barınır [emoji1787]

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Wd40 basincli su sıktığınız yere ulaşırsa yüzeyde tutunamaz. Sıvı gres hamam böceği gibi her türlü ortamda rahatlikla barınır [emoji1787]

Sivi gres sogukta sıkıntılı diyorlar -10 a kadar dayanikli. silikon sprey biraz daha dayanıklıymış soguk havaya -30 diyorlar

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sivi gres sogukta sıkıntılı diyorlar -10 a kadar dayanikli. silikon sprey biraz daha dayanıklıymış soguk havaya -30 diyorlar

Fakat soyle bir durum var sivi gresi uyguladiktan sonra ornegin iki sene sonra bakin hala yerinde duruyor olur. Silikon sprey ayni sekilde uzun vadede verimli olmaz. Sivi gres alacaksaniz bulmaniz biraz zor fakat KENT marka WHİTE GREASE olarak bakin. Bu urun yanmaya ve donmaya karsi direnclidir ve ayrica bu urunu honda motorsiklet grubunda zincir yaglamada kullaniyor. Wurth ve berner ile kesinlikle kiyaslanamayacak kadar iyi bir urun. Ama dedigim gibi ingiliz markasi ve bulmasi oldukca zor.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fakat soyle bir durum var sivi gresi uyguladiktan sonra ornegin iki sene sonra bakin hala yerinde duruyor olur. Silikon sprey ayni sekilde uzun vadede verimli olmaz. Sivi gres alacaksaniz bulmaniz biraz zor fakat KENT marka WHİTE GREASE olarak bakin. Bu urun yanmaya ve donmaya karsi direnclidir ve ayrica bu urunu honda motorsiklet grubunda zincir yaglamada kullaniyor. Wurth ve berner ile kesinlikle kiyaslanamayacak kadar iyi bir urun. Ama dedigim gibi ingiliz markasi ve bulmasi oldukca zor.

Üstat şimdilik wd-40 ile yağladım.
0afee4dcbf45d9ba25274e67210fdfa1.jpg

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynaları yağlıyım dicemde gerek varmı bi etkisi olurmu zaten kapaklarını sokucem yenısını aldım sokmusken yaglarım dıyorum bı yararı oluyomu kı

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynaları yağlıyım dicemde gerek varmı bi etkisi olurmu zaten kapaklarını sokucem yenısını aldım sokmusken yaglarım dıyorum bı yararı oluyomu kı

Merhaba oluyor benim sag ayna bazen titretecek açılıyordu aksam yagladim daha iyi oldu

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aynanında bi erken kapanıyor/açılıyor dikkatlice bakmazsanız anlamazsınızda tabi ben hergun arabanın ıcınde olup kullandığım ıcın anlıyorum belki oda duzelir bi deneyeyim...

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haftasonu aynalari sivi gres ile yağladım gayet güzel oldu. Silikon sprey sıkacaktım ama sivi gres daha iyi tavsiye ederim