Renault Grubu Castrol’ü Tercih Etti

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Grubu, global çapta tüm servislerine Castrol önerecek

Castrol ve RenaultGrubu devam eden iş birliğini bir üst seviyeye taşıyor. Hayata geçirilecek anlaşma kapsamında, 1 Ocak 2020 itibariyle Renault Grubu’nun tüm servislerine önereceğiyağ Castrol olacak.

Dünyanın lidermadeni yağüreticilerinden Castrol dünya çapında hayata geçirdiği büyük ortaklık çalışmalarını genişletmeye ve yenilemeye devam ediyor. Yapılan stratejik ortaklıkanlaşması kapsamında Renault Grubu’nun 1 Ocak 2020 itibari ileyarış pistlerinde kullanımınyanı sıraglobal çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak. Renault Grubuuzun soluklu bu anlaşma ile,servislerinde kullanılacak motor yağı olarak Castrol’ü tercih ederken Castrol’ün performansına ne kadar güven duyduğunu da açıkça ortaya koyuyor.Müşterilerine daha iyihizmet sunmak için uzmanlıklarını birleştiren bu iki dünya devi,ortak markalı ürünlerinitüm Renault grubu servis ve bayilerinde satışa sunulacak.

Haber çok yeni değil ama Renault Port'tan bildirim gelince araştırdım ve bunu gördüm.

https://www.bp.com/content/dam/bp/country-sites/tr_tr/turkey/home/bas%C4%B1n-merkezi/bas%C4%B1n-b%C3%BCltenleri/2019/22-08-19-bp-castrol-renault-ortakl%C4%B1k-bb.pdf

RN0720 onaylı Castrol GTX 5W-30 C4
530190111z.jpg
gtx-5w-30-c4.jpg.img.375.medium.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Grubu, global çapta tüm servislerine Castrol önerecek

Castrol ve RenaultGrubu devam eden iş birliğini bir üst seviyeye taşıyor. Hayata geçirilecek anlaşma kapsamında, 1 Ocak 2020 itibariyle Renault Grubu’nun tüm servislerine önereceğiyağ Castrol olacak.

Dünyanın lidermadeni yağüreticilerinden Castrol dünya çapında hayata geçirdiği büyük ortaklık çalışmalarını genişletmeye ve yenilemeye devam ediyor. Yapılan stratejik ortaklıkanlaşması kapsamında Renault Grubu’nun 1 Ocak 2020 itibari ileyarış pistlerinde kullanımınyanı sıraglobal çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak. Renault Grubuuzun soluklu bu anlaşma ile,servislerinde kullanılacak motor yağı olarak Castrol’ü tercih ederken Castrol’ün performansına ne kadar güven duyduğunu da açıkça ortaya koyuyor.Müşterilerine daha iyihizmet sunmak için uzmanlıklarını birleştiren bu iki dünya devi,ortak markalı ürünlerinitüm Renault grubu servis ve bayilerinde satışa sunulacak.

Haber çok yeni değil ama Renault Port'tan bildirim gelince araştırdım ve bunu gördüm.

https://www.bp.com/content/dam/bp/country-sites/tr_tr/turkey/home/bas%C4%B1n-merkezi/bas%C4%B1n-b%C3%BCltenleri/2019/22-08-19-bp-castrol-renault-ortakl%C4%B1k-bb.pdf

RN0720 onaylı Castrol GTX 5W-30 C4
530190111z.jpg
gtx-5w-30-c4.jpg.img.375.medium.jpg

F1 ve bazı otomobil sporlarinda ortakliklari vardı zaten. İyi bir gelişme olmuş fakat servisteki yağ fiyatlarına muazzam zam geleceginin de haberci olmuş :)

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
O zaman ilk yağ değişiminde castrol alalım ELF ile arasındaki farkları eleştirelim bakalım

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende şimdi şunu merak ediyorum. Castrolun daha iyi olduğu genel bir kanı. Ama 6 yıldır elf kullanılan bir motorda kullanılan yağ değiştiğinde ne gibi artı ve eksiler olabilir peki. Araca zararı veya ekstra yararı olur mu ki

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aractan araca degismekle beraber örneğin castrolun en bariz farki piyasadki en yakın rakibi olan mobilden 2db daha sessizdir. Bir diğer önemli etken çoğu motorda eksiltmesi çok az. Örneğin bmw ve vw grubunda yağ eksiltmesi kronik bir sorundur bunun önüne gecemezsiniz ve yüksek seviyede eksiltme yapar. Castrol ile bu oran çok ciddi seviyede minimize edilmis.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtta da Total alırız artık. :)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 yıl volkswagen'in 1.9 tdi 1.2tsi ve 1.4 tsi kullanıcısı olarak castrol'ü çok çok iyi bilirim. Tamamen maddi çıkarlar üzerine yapılan bir anlaşmadır.

Castrolden kurtulan her vw kullanıcısı bir oh çeker. 1.9 tdi aracımda sürekli eksiltiyordu aradım 1000kmde 1lt kabul edilebilir değer castrol için dediler. Dedim 10bin kmde 10 litre yağ yapar bu, ama dinlemediler.
Mobile 1 esp formulaya geçtim 10binde 0.5 bile eksiltmedi motorum.

Multijet ile yapılan titreşim ve db karşılaştırmasını izlerseniz dediğimi anlarsınız. Mobil 1 esp formula ile kıyaslandığında motordaki titreşim bile ölçülebilir düzeyde daha fazla castrol yağ ile.

DCI 'sini seven uzak dursun derim tecrübelerime istinaden.

Son 1.9 tdi aracımda turbosal sorun yaşayınca ustam castrolden vazgeç demişti :) Ne yapacaz dedim adam düşünmeden X clean plus MOTUL demişti.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben Motul kullanıyorum servis Castrol kullansın [emoji4]