Renault Kangoo ESP Montajı

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soket var ise tesisatta vardır direksiyon yanındaki icine doğru olan boş yerin arkasına bakın ne soketler var

evet boşta bi soket var..kahverengi bir soket ama neyin..? resmini aşşağıda ekledim..resmi büyük yükledim üzerindeki yazılar okunuyor..

25pOXd.jpg

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana sanki start/stop soketi gibi geldi..ama uzman değilim sadece tahmin..fakat start/stop butonu konsolun daha üstünde başka bişeyde olabilir bu..soketin kahverengi olması bir anlam taşıyormu acaba..?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kitapçıkta tam o soketin olduğu yerde park yardımının açma/kapama tuşunun olduğunu gösteriyor..sanırım tesisatı hazır..
kitapçıktaki resminide ekledim işaretledim...

l9A4bQ.jpg

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park Sensörü soketi o ayrıca üst tarafta olan içeri dogru bozuk para kutusu gibi olan yerin arkasında bir bakın

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bozuk para kutusu gibi dediğin yer cruise ve grip kontrol tuşunun olduğu yermi..?

l9A4aJ.jpg

V6jBqZ.jpg

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yatarak anca bu kadar çekebildim fotoyu..

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçta hız sabitleyici varmı
benim bahsattiğim bu kapak usta1505.jpg

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
extrem bendeki hız sabitleyici var..boşta duran tek soket zaten o kahverengi soket..bu arada sen zaten konu açmışın bununla ilgili...ordan yazayım yazacağımı konu kirlenmesin..

Son düzenleme:

nspcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
esp fikri mükemmel 2010 megane dynamic aracım için de aynı işlemleri yaparak esp elde etmem mümkün mü acaba. aracım ithal versiyon en azından fren merkezi ve açı sensörlü elektrikli direksiyon hali hazırda esp standardizasyonuna göre konulmuş olsa, bir ivme sensörü ve bir tuş ile halledilebilir sanırım.

merak ettiğim şu ki; 2010 megane 3 dynamic ithal versiyonlarda bu gerekli parçaların hangisi araç üzerinde esp ile uyumludur?
eğer uyumlu değilse zor gözüküyo bu konuda bilgisi olan var mı?

mesela esp li bir privilege'in motor veya şase no nosu ile serviste esp ile ilgili parçaların kodları temin edilip aynı şekilde benim araç üzerindeki parça kodları karşılaştırılsa durum netlik kazanacaktır fakat bunu yapacak servis veya özel servislerde bu tarz otomasyonlar mevcut mudur acaba
net parça kodları bulunsa çıkma olarak da temin yoluna gidebiliriz.

nspcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ivme sensorunun yerini gosteren fotoğraflar acilmiyor yenileyebilir misiniz acaba

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi