Renault Laguna 2.0 RXT düşünüyorum önerileriniz.

mon02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa beyler Renault Laguna RXT 1998-2001 modelleri arası bir araç almak istiyorum.

15-20 bin lira arası bir bütçem var. en uygun özellikli donanımlı araç bu geldi bana.

Bu arabanın tomatik vites olanını eşimde sürsün die almak istiyorum.

Manuel ile otomatik vitesli arasında ne gibi fark var. Yakıt konusunda performans konusunda hangisini önerirsiniz.

Çok kişi 2.0 motordur çok yakar uzak dur felan diyor da ben öyle düşünmedim hiç. kuru kuru kafadan sıkanlara aldırmadım siz kullanıcılara sormak istedim.

RXT en donanımlı modeli olmalı heralde.

Birde alırken bu araçlarda kontrolü nasıl yapmam lazım. nerelere dikkat etmem lazım.

Bu özel 200-300 tl bakılan expertizlere mi götüreyim. yada renault servisinemi göstereyim. renault servisi nekadara bakıyor expere bilginiz varmı.

Şehir içi ve şehir dışı LPG de yada benzinde aracın yakıt durumu nedir km kaç kuruş yakar.

İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim şimdiden iyi formlar hayırlı bayramlar dilerim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tarz araclarin satisi ulkemizde bagnazliktan biraz agir olabiliyor.ama ben de zamaninda bu tarz araclar kullandim ve zevk aldim.yakit abartilacak gibi degildi.92 model opel omega, 85 model mercedes w124 200d, 94 model mercedes s320 (3200 motor) , 2004 hyundai sonata kullandim.hepsi sua nki clio 4 umden 20-25 yil daha yasli olmasina ragmen cok rahat ve zevkli araclardi.parca sorunu hicbirinde yasamadim ve yerli arabadan da fiyat olarak farki yoktu.örnegin parcalarinin en pahali oldugu dusunulen s 320 nin on arka fren disknve balata takimlarini trw marka 350 tl ye almistim.yakit olarak sehir ici biraz yuksek olsada buyuk motorlar sehirdisi az yakiyor tabi lpg ile.kisisel durumunuza uygunluguna kendiniz karar verin.hergun arabayi kullanip 30 40 km yol yapiyorsaniz yakit agir gelebilir ama haftada bir iki kullanip bayram seyranda sehirdisi yapiyorsaniz toplu tasimadan bile ucuza geliyor 2 kisi.kisiye gore yasadiginiz sehre gore felan degisir yani.

mon02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen satışları ağır ama araç çok şık güzel kaçıyor. ve çok donanımlı.

furkan.sivri66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
A.s abi bizde 2001 modeli var manuel 2.0 16 valf cok memnunuz biz konfor guc ekonomik acidan otomatik viteslilerde sanziman problem cikartabiliyormus pek bilgim yok ama duymusdum bir kac yerden kesinlikle 2.0 motor cok yakmiyor abi 1.6 gibi yakiyor sehir ici 25 kurus sehir disi 17 kurusa kadar indigi oluyor tavsiyem bakimli temizini bulursan kacirma al derim abi bu fiyata cok konforlu ve guclu bir araba

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mon02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
A.s abi bizde 2001 modeli var manuel 2.0 16 valf cok memnunuz biz konfor guc ekonomik acidan otomatik viteslilerde sanziman problem cikartabiliyormus pek bilgim yok ama duymusdum bir kac yerden kesinlikle 2.0 motor cok yakmiyor abi 1.6 gibi yakiyor sehir ici 25 kurus sehir disi 17 kurusa kadar indigi oluyor tavsiyem bakimli temizini bulursan kacirma al derim abi bu fiyata cok konforlu ve guclu bir araba

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynen furkan çok donanımlı konforlu bu fiyata ancak bukadarı. inşallah birde temizi denk gelir ise dadından yenmez :)

ertan535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 laguna 2.0 rxt var bende 1 ay oldu alalı tadından yiyilmiyor. 1050 km uzun yolda 170 tl yaktı tüpte harika. Ama temizini bulmaya çalış

Sent from my iPhone using Tapatalk

raksedik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce de Laguna 2007 vardı. 1,6 motor araba çok rahattı ama kasa ağır tat vermiyordu.. sattım onu zararına bir ay önce aynı paraya laguna 1 aldım. benzinli 2,0 rxt. 140 bg. arabaya at 5 kişi motor diyor daha adam varsa al.. inan böyle şaha kalkıyor. güç çok iyi LPG lileri bilmem ama ben laguna alıp LPG taktırmaya kıyamam o zaman arabanın tadı kalmıyor. benzin pahalı ama aldığın zevk artınca aklıma gelmiyor .. zaten ihtiyaç anında biniyorum arabaya .. Herkese bu araba tavsiye edilir 16 yıllık araba ama çoğu arabadan konfor ve rahatlığı iyi.. zamanında 100 milyarlık araba ... parçaları pahalı ama bozulmayınca pahalı olsa ne olur.. bence düşünmeyin alın.. ben pahalı aldım 23 bin tl verdim. ama motor 118bin de. bel altı boyalı ama motor %86 çıkınca kaçırmadım. sağlamını bulun alın.. biraz karışık yazdım ama arabada araba bee...