Renault Laguna Hakkında Sohbet & Muhabbet için Buraya Lütfen

omerfbjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 1 sorun😞

İyi geceler cümleten benim bir sorunum var 97 model 2.0 rxe var aracım normal çalışıyor fakat bir süre sonra devir 0 a kadar düşüyor milim milim oynuyor o seviyelerde doğal olarak araç titreme yapıyor peşinden gaz basıyorum fakat araba yığılır gibi oluyor ve arabadan çok boğuk ses geliyor ve zor gidiyor acil yardım

selcuktoklu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Benim gibi belki bu arıza durumuyla karşilasaniz vardir belki 2006 model laguna faz 2 aracim var. Takribi 3 aydan beridir aracimda ara ara calismama sorunu vardi kutup basini sök tak kapiyi ac kapat kolon kilidinin fisini cikar tak islemleriyle takribi aracimi 20 dakikada calistiriyordum lakin bugun temelli calismayi birakti .Yetkili servisinden tutupta gezmedigim elektronikci kalmadi lakin hala kimse sorunuma cozum bulamadi. Aracimi calistirmak istedigimde star stop butonuna bastigimda 3 kere tık tık tık sesi geliyor ve ekranda "DİREKSİYONU ÇEVİRİN START TUŞUNA BASIN "diyor. Kolon kilidi dediler degistirdik yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum.Sigorta kutusundaki Sigortalari degistirdiler sorun yine aynı sekilde devam etti. En sonda Ecu diyorlar yetkili servis türkiyede bu parca yok fransadan istedicez 10 yasinida gecmis fabrika o parcayi uretemeyebilir dedi deneme tahtası olmaktan sıkıldım artık . Son olarak size sorum Ecu nun tamir sansi varmi degistirdigimde yada tamir ettirdigimde sorunumun çözülme ihtimalim varmi ?

Bozkurtt_23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm arkadaşlar ben henüz yeni bir lagunacıyım yıllardan beri laguna hastasıydım yeni nasip oldu ama aracımda bir sıkıntı var sağ kapı kapalı değil diyor sistem bir türlü çözemedim birde arac çalışırken sistemin kontrol edildiğini okuyor başka bir şey konuşmuyor emniyet kemeri abs arızası var söylemiyor sadece kapı diyor neden acaba bunun bir reseti yada bir yerinde soketi kablosu varmı niye başka uyarı vermiyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim iyi akşamlar

mehmet6510

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0 benzinli 2002 laguna 2 gaz yememe sorunu

Arabayi ilk çalıştırdığımda 15 saniye normal 4 - 5 bin devir yapabiliyor. Sonra, Esp ışığı + SERV + rezistans işaretleri birlikte yanıyor. Ve 1900 devirden fazla yapmıyor vede vitesleri daha çabuk değiştirerek gidebiliyorum ancak, 5.vitesde 65 km hızdan fazla gidemiyorum. 5 tamirci gezdim. Çesitli sebepler sundular ( benzin pompasi, bujiler ve kablolari, yuksek basinc sensoru, kayis ve sente ayari gibi ) ve duzelecegine garanti veremediler.
Birde sol ön cam bazen çalışıyor ama çoğu zaman kesik kesik duraksayarak kapatıyorum. Elektrikçi hiç bulaşma abi dedi.