Renault Latitude 1.5 dCI 35 Bin KM izlenim.

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel açıklamışsın :) Bende bir madde eklemek istiyorum + Olarak BOSE Ses Sistemi var :D

AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim Ellerine sağlık çok çok güzel anlatmışsın aracı bu gün servise gitmiştim 2.0 DCİ i gördüm araç bayaaa bir hoşuma gitti hani 106 binlira olmasa alınası bir araçtı. Kazasız balasız günler dileğiyle... Latitüt gerçektende kemikli duruyor hele beyazıı daha güzel durmuş

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
200ü gecmyor ama 280 kadran var
neden gecmez onuda anlamadım

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kalemine sağlık kardeşim. iyi kötü ayırt etmeden tüm düşüncelerini paylaşmışsın.

güzel günlerde, keyifle kullanmanı dilerim :eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
"ye-ka" dan alıntı..ve cevaplarım....;

PERFORMANS ve ŞANZIMAN:

Araçta 1.5 dCI 110 PS ve 240 NM tork üreten motora sahip aracın ağırlığı ruhsatta 1500 KG olarak geçiyor. Açıkcası böyle bir araca böyle bir motor sadece ekonomi arayanlar için yani bir performans beklentisi olan hiç bulaşmasın araç sadece kendini taşıyor. Vitesle biraz oynarsanız biraz gidiyor işte :))) ...
cevap: aynı ağırlık aynı motor bende de var, hzılanması fena değil, hatta gayet ıyı, lastıkler inceden pati-ses bile yapıyo..ama az fazla yakıyo gibi...
Aslında araç biraz daha seri olabilirdi fakat üzerinde bulunan saçma bir yapıya sahip 6 ileri şanzımandan ötürü performans cidden vasat ve bu şanzımanın vites oranlarıda çok saçma 6 vites 2000 devirde araç 94 km hızlarda seyrediyor. Ve 1 yıldır düşünüyorum bu araca neden 6 ileri koyduklarını ekonomi için koydular desem 2000 devir 94 km hızlarda gezmezdi. performans için diyecem 120 ye ulaşana kadar 4 vites atıyorum kısacası şaçma sapan bir şanzıman var araçta birde kemikli geçişleri öldürüyor beni haldur huldur...
cevap:entasarruflu hali 6 vites 94 km de zaten.. :) onun için böyle yapmış olmalılar... 6 vitese kadar aralıklar az doğru, performans odaklı tasarruf olmalı...
Aracın yakıt tüketimi basmayınca az yakıyor bu kadar söyleyeyim ben az yakıyor diye hep basıyorum :) ve 6800 km nin ortalaması 5.7 :) 2500 km uzun yol ve forumda paylaşmıştım sürüş şeklimizi şehir içinde ise önüm açık olan yerlerde paso sıkıştırarak gidiyorum...
İstanbulda ortalama hız 20 km iken sakin kullanımda 6.1 ile 6.4 yakıyor ortalama hız 34 km iken 5.4 lerde ....
cevap:basmayınca her araç gibi buda az yakıyor, ortalama sarfiyatın benımkıne göre çok ıyı... bizimki rodajda fazla açıldı hız ve yakıt olarak galıba.. :)

yınede ıyı motor ıyı araçtır, herkese sorunsuz ve huzurlu kullanımlar...
cenker

Sühacan

Süha TUTSOY, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum. çok iyi açıklamışsın emeğine sağlık. kazasız belasız binmen dileklerimle :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi yazmışsın eline sağlık :D

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel araç iyi günlerde kullanın. Komşumda siyahı var yıkanıp silindiğinde araba salına salına gidiyo valla :)