Renault Megane 2 1.6 16v 115 Hp

dodo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabaları baya begenıyorum hb olanları daha bi güzel :D aracım yok ama bu aralar megane 1 coupe ve megane 2 gb 1.6 16v lere sardım dene bılır ogrencıyım babamda begenıyor almayı dusunuyoruz gıbı bır kac sorum olcak sıze ıns cok sıkmadan sorarım :) turbosuz bı mod listesinde neler yapıla bılır + kac hp lere cıka bılırız ve malıyetı bıze ne olur headers emme manıfolt chıp egzantrık vs vs bunları soruyorum kısaca 115 den kaca cıkarta bılırız sımdıden tskler :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emme ve egzoz kanalları genişletilebilir .
Çok çok iyi bir hava filtre sistemi kullanılabilir ise ve bir yazılım ile atmosferik olarak 130 hp civarına yükselebilir .

K4M güzel motor ama modifiyesini yapan nadir.

dodo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emme ve egzoz kanalları genişletilebilir .
Çok çok iyi bir hava filtre sistemi kullanılabilir ise ve bir yazılım ile atmosferik olarak 130 hp civarına yükselebilir .

K4M güzel motor ama modifiyesini yapan nadir.

Ben çok begenıyorum dedıgım gıbı stock 115 hp megane 2 lerin civic tokatladıgını falan gordum nette orda dedım bu arac benım olmalı :D malum bılırsınız hondacılar pek toz konduramıyor civiclerine ama ek9 kasa hıc bır zaman 20 22 bın tl lerı gormemelı bence bu benım gorusum o paraya 2005 2006 megane 2 alırım hem daha yenı hem daha donanımlı olcagı kesin. Port polish üst kapak haric dusunuyorum zaten gaz kelebegi,emme vs. cai megane 1 de güzelde megane 2 de sıkıntı gibi çünkü yer yok nette headers baktım yok sadece SS ın var oda güzel fiyatlarda ve 4-1 ben 4-2-1 ısterdım sahsen alt devırlerı daha canlı kalıyor sanırım 4-2-1 de birde bazı konularda bazı arkadaslar kat ıptalı meganelarda aracı bıtırıyor falan demıs o ne kadar dogru oyle ıse alırsam kat ıptalsız bır egzoz sıstemı dusunurum. birde clio rs nin parcaları megane 2 ye uyarmı 172 lik olanların emmesi gaz kelebeği egzantrigi headersi vs. uyarsa + bisiler saglarmı guzel değerler olurmu bunu merak edıyorum teşekkürler mesajınız için :eyv uzun oldu biraz ama merakıma verin :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Civic yada tüm japon arabalarının bu halk gözündeki değerini anlamış değilim .

Megane II de katalizör gibi parçalar da bir sıkıntı olduğu doğrudur . Sensörler arıza verdiği an enjeksiyon sistemi hapı yuttu zannediyor :D

Cai olayını kafanıza takmayın , eğer zahmete girilecekse akü bagaja taşınır . Zor değil .

Port polish yapılacaksada kapağada yapılsın ki tam verim alınsın .
Megane II lere gaz kelebekte sıkıntı yaşanmaz.

Megane II Hava filtre kutusnu söküp , aküde bagaja alınınca kocaman alan kalıyor.
172 yerine megane RS emmesi düşünün derim .
Emme manifoltu öne gelir , kelebekte önde olunca akü bile sökülme istemez . ( Tabi manifoltlar uyarmı bilgim yok )

Megane II de VVT ( Vanoslu ) motor var . Tek vanos emme egzantiriğini dereceli yapıyor . Yani araba vanosu 3500 - 4000 devirde açtığı zaman vtec açıyor .
Bizim sedan var güzel araba :)

dodo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler güzel bilgiler edindim megane rs parçaları hakkında forumdaki abiler konuya el atarsa iyi olcak tüm önerilere açığım şuan aracı lpg lı kullancam buyuk ıhdımalle saglıklı yurucek olan herseyı yapabiliriz yeterki kafamızı agrıtmasın turbo vs. gıbı sonradan bınlerce para akıtmıyım yeterlı bana cool.png eyvalah.gif

Ekli dosyalar

• cool.png
    cool.png
    830 bayt · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
K4M 110 hp değil mi? dci'ler 115 hp diye biliyorum ben.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
K4M 110 hp değil mi? dci'ler 115 hp diye biliyorum ben.

Megane II VVT motorlu olduğu için 115 . Dci lar 85-105 hp .

dodo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
110 olan megane 1 ler sanırım :eyv

dodo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu güncell fikri olan yok mu kimsenin ilgisini çekmedi sanırım birde bu aralar renault clio sport 1.6 16v ph2 bakıyorumda TR pek yok sanırım bu arabalardan ph1 ler dolu ama ph2 hiç yok satılık olan 1 2 tanede 170 180 k kmlerde bunlardada aynı motor var sanırım..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu güncell fikri olan yok mu kimsenin ilgisini çekmedi sanırım birde bu aralar renault clio sport 1.6 16v ph2 bakıyorumda TR pek yok sanırım bu arabalardan ph1 ler dolu ama ph2 hiç yok satılık olan 1 2 tanede 170 180 k kmlerde bunlardada aynı motor var sanırım..

Aynı motor var ama alacağın arabayı burda paylaşmanı tavsiye ederim . Sonra evladiyelik olur sana.