Renault Megane III Faz'ları, Motor Kodları, Seri Numaraları Hakkında

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar konuya daha önce rast gelmediğim için açarak altını dolduralım istiyorum.

Bilindiği üzere Megane 3 araçlarımız 3 Faz'dan oluşan seriler şeklinde piyasaya sürüldü. İlgili linki buraya bırakıyorum LİNK

2015 model araca sahip olduğum için çoğu zaman yedek parça, lastik, silecek vs. gibi parçaları satın almadan önce bu ürünleri satan firmaların sitelerinden uyumluluğunu kontrol edebiliyoruz. Ancak burada şöyle bir durum var. Kendi aracım üzerinden yorum yapacak olursam; BZ0 ile başlayan arabanın muhtemelen serisini temsil eden kodun yanında, bazen K9K şekline başlayan motor kodları ile karşılaşarak hangisinin aracıma ait olduğuna tam emin olmadan ilerleyerek (şu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım) marka model veya ürün numarasını bulabiliyorum. Özellikle şu sitedeki BU kısma bakıldığında ne kadar çok seri olduğunu görebilmek mümkün.

İşte buradan hareketle kullandığımız araçların şasi numarası haricinde motor kodları ve Tam olarak seri numarasını ( örneğin linkteki BZ0D / BZ09 gibi) öğrenebileceğimiz, program, yöntem, usta ve bilumum çözüm önerilerini bu başlık altında toplayabilir miyiz?

Katkı yapcak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesajı değiştirme butonunu bulamadım ama şöyle bir site buldum BURADA her marka arabanın ölçüleriyle ilgili detaylı bilgiler içeriyor.