Renault Megane Sport Tourer Teknik Özellikler.

Muro.nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir hafta önce GT Line aldım...daha önce 2 sene Fluence kullanmıştım..arada çok fark var..özellikle ön takım..süspansiyon ve yol tutuş kıyas bile edilmemeli...ama bir durum var ki beni çok üzüyor..GT Line gibi üst sınıf bir arabada kullandıkları ses sistemi
Fluence kadar bile değil..resmen verdiğim paraya acımaya başladım..resmen Kore arabalarının en ucuzlarındaki ses gibi ses çıkıyor.Almanya da isteğe bağlı BOSE sistemiyle satılıyor..Türk müşteri neden böyle enayi yerine konur ki? Hoperlörleri değiştirip bier anfi sistemiyle desteklemeyi düşünüyorum, bu konuda servis bana destek vermiyor, sizden rica etsem bana bu konuda destek olabilecek bir yer önerebilirmisiniz?
ler
Bu konuda haklısın kardeş,ben hollandada yaşıyorum.megane 2 sedan kullanıyorum buradada 😀 ama gt line veya bose donanımlı almayı düşünüyorum...
Ses sistemi olarak bose kullanıyorlar Avrupa da, türkiyede neden yok saçma geldi banada...
Ayrıca BOSE donanım (privilege) oluyo zannedersem...ve GT line aynı isimde...
Ama türkiyede ki privilege olanlarda bej renkli döşeme var burda yok bu soru işareti mesela?????
Ve tr.de MEGANE SPORT TOURER, Avrupada ESTATE olarak geçiyo karışık biraz...
Ama ses sistemine çok takılma, çok istiyorsan ver parasını canavar bi set attır devam et😉
Ve ve ve sence gt line almalimiyim, bana el freni saçma geldi kocaman, bose versiyonunda el freni yok elektronik...
Bose mu? Gt line mi?

Verstuurd vanaf mijn E6653 met Tapatalk

eyuptrhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhabalar. 2011 expression 1,5 dci sport tourer sahibiyim. araç bakımı ile alakalı konu bulamadığım için buraya yazıyorum. şase numarasına göre 5 litre 5.30 elf yağ çıkarttı parçacı, farklı bir yağ kullanana veya tavsiye edebilecek olan var mı? birde yakıt filtresi için 3 4 yerden fiyat aldım orjinal diyenler 100 tl den başlıyor. mahle veya bosch orjinal midir bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. ( 4 filtre için n11 de şu ürün var bunun hakkında da yorumlarınızı öğrenebilir miyim
?

http://urun.n11.com/filtre-setleri/orjinal-renault-mais-megane-3-15-dci-filtre-bakim-seti-P139225979

raggangsta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar. Yeni aldigim bu aracin teknik ozelliklerinden özellikle son sürata ulaşan var mı? 110 HP arac 170'de bayilir mi? Sebebi ne olabilir? Yardim icin teşekkürler.

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu top speed mevzusu biraz hassas bir mevzudur ulkemizde rampa asagi bisiklet gibi hizlanip giden ben bukadar bastim diye hava atar halbuki kendisi basmamis yercekimi kuvvetiyle o hiza cikmistir ama anlatamazsin iste. Fakat duz yolda butun araclar fabrika verisi top speed e mutlaka ulasir. 110 hp aracla ucmayi beklemeyin 170 den snr zor hizlanir tabiki

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantansu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bende de 2012 düz 110 Hp lik araç var. 6 km işe gidiş gelişte full trafikte kış lastiği ile şehir içi 8 litre gibi tüketiyor. Benzinli kullanıyorum hissi oluştu. araç baya bi ağır kalkarken ben bile yoruluyorum. bir de debriyaj yukarıda kavrıyor ayarlaması zor. uzun yolda rahat. galiba şehirler arasında rahat olur bu tip araçlar.

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bende de 2012 düz 110 Hp lik araç var. 6 km işe gidiş gelişte full trafikte kış lastiği ile şehir içi 8 litre gibi tüketiyor. Benzinli kullanıyorum hissi oluştu. araç baya bi ağır kalkarken ben bile yoruluyorum. bir de debriyaj yukarıda kavrıyor ayarlaması zor. uzun yolda rahat. galiba şehirler arasında rahat olur bu tip araçlar.

Yakıt işi normal denebilir trafik + kış faktörü sebebiyle. Araç tam ısınıp optimum seviyeye ulaşacakken kontak kapatıyorsunuz. Bu sebeple yakıt bir miktar yüksek olması normal. Debrajada alışırsınız renault karakteristiğidir. Yukarıda kavrar genelde.

memdali06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben de 2012 model megane 3 st var. 165000 km de dizel otomatik. 110 luk. Edc. Yakıt tüketimi konusunda sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl eylül gibi aldım. Kışlık lastik takılıydı ve ortalama yakıt tüketimi 10 lt nin altına hiç düşmedi. İstanbul kadıköyde 5-7 km lik mesafelerde kullanıyorum aracı. Mart ayında yazlık lastik aldım. O günden itibaren 72 litre yakıt ile 806 km yol katetmişim. Ortalama hız 21.1 km/h ortalama da 8.9 litre olarak görünüyor. Daha önceki arabam citröen di ortalama 6 civarındaydı. Sizce bi gariplik var mı? Neler yapılabilir. Forum da herkes 5 6 lardan bahsederken benim 8 9 hatta 10.