Renault Scenic 1.6 privilege otomatik vites hakkında bilgi almak istiyorum

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kardeşim 194237393 ilandaki aracın detayları yok. iç resimleri v.s yok . 196181899 ilanda araç ise eksik paketli. Örneğin kararan dikiz aynası , yağmur sensörü , atermik ön cam yok. motor kaput iç keçe yok. Birde sahibinin çok titiz olduğu konusunda kaygılıyım. araç belli ki başka bir aracı çekmiş yada çekilmiş olmalı ki arka tampon çeki demir kapağı yok. scenic yazısındaki karakterler eksik gibi . diyeceksiniz ki bunlar basit şeyler ama titiz sürücü bu basit şeyleri mutlaka tamamlar. tabi ki her araba çekilir veya başka aracı çekebilir de bu kapak olmaması sırıtıyor. Ben 2004 yılından bu zaman değin 7 aracım oldu. bunların 4 tanesini galeriden ve farklı şehirlerden aldım. CEBELLİ kardeşimin dediğine kesinlikle katılıyorum. her ilde her memlekette dürüst olmayan kişi veya galerici olabilir. Şahsen beğendiğim aracı öncelikle plakadan değil şase numarasından kaza ve hasar kayıtlarını soruştururum. sonra muayene ve km orjinalliğine. bakım /servis kayıtlarına. Eğer bunlar ilan sahibinin verdiği bilgilerle uyuşuyorsa araca servis ve otoexpertiz yaptıracağımı ; bunlardan söylediği dışında bişey çıkıp çıkmayacağı konusunda garanti isterim. Eğer her şey yolunda ve dürüstçe söylediğinin arkasında ise farklı şehir ise bir arkadaştan araca servise veya otoexpertiz'e götürmesini rica ederim. eğer aynı il ise veya yakın il ise bizzat kendim gider baktırırım. 196579135 ilandaki aracı bende beğendim. ama dediğim gibi önce şase no ile dikkatli soruşturma ve bakım servis kayıtlarını dikkatli araştırın. özelliklede km si çok düşük . orijinal olup olmadığını iyi araştırın. iç döşemeler temiz ve privilege pakete ilave bütün paketler var. her şey yolunda ise galerici bu aracı 33 civarına bırakacağını tahmin ediyorum . Çünkü basitte olsa boya ve bir parça değişen plastik var.Fiyatının yüksek olduğu kesin. ama ne derse desin güvenmek güzel olsa da siz garantiye alın bütün soruşturmaları muhakkak ki yaptırın. İnşallah gönlünüzce ve hayırlısı olur.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi konuya el attıysa bu iş hallolur artık. :eyv
Bu arada benim dediğim aracın plakasında YUSUF yazıyor şansa bak.

Son düzenleme:

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf bey tekrar teşekürler, bilmediğimden soruyorum kusuruma bakmayın. Araç için "196181899 ilanda araç ise eksik paketli. Örneğin kararan dikiz aynası , yağmur sensörü , atermik ön cam yok. motor kaput iç keçe yok." demişsiniz. Bunun hepsini resimlere bakarakmı anladınız yoksa ilan detayında özelliklere check atıp atmadığı kısımlara bakarak mı anladınız.?? yani full olması için en önemli kayda değer özellikler neler olmalı. Mesela yarı deri döşeme için en üst donanımda olur dediler full deri bir altmış (bence deri + kumaş daha iyi) yağmur sensörü xenon far kararan dikiz aynası vs de önemli tabiki siz kullanıca olarak en elzemleri neler olmalı dersiniz. Cebelli beyinde yorumlarını merak ediyorum :) çok acele deip hata yapmak istemiyorum sizler gibi aracı kullanıp uzmanlığı olmuş arkadaş abi ve kardeşlerimden iyice fikir almak istiyorum. özellikle Ankarada servis dışında bu işe bakan sanayi ve iyi ustada önemli giden göütren varsa bana isim verirse sevinirim..

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende öyle yaptım.2009 100 lük kum kahverengisi privilegeyi 32,000 kmde 45650 ye aldım yapcak bişey yok

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan kardeşim scenic II o kadar içimize işlemiş ki uzaktan geçen bir scenic hangi donanımda ve ne haldir hemen anlayabiliyorum. Bu aracı çok ama çok seviyorum. Bahsettiğim eksiklikleri evet aracın resimlerini dikkatli inceleyince anladım. Çünkü bazı araç sahipleri aracını privilege donanımda olduğundan ful zannediyor. aslında privilege sadece üst donanım. Ama extra satılan paketler / özellikler çok. Ki şuan sitedeki değerli kardeşim/arkadaşım CEBELLİ 'nin aracı Türkiye de satılan privilege donanıma ilave bütün paketleri satın alınmış ( tam deri koltuk dahil ) gerçek ten full dür. Tam deri araca inanılmaz bir konfor ve lüks havası katıyor. Ama Fransızlar yine bize eksik paketleri göndermeye devam etmiş. Şöyle ki bu aracın yurt dışında satılan tam deri koltuğunda koltuk ısıtma , navigasyon varken Türkiye ye tam deri koltuğa koltuk ısıtma koymamış.Yurt dışında bagaj kapağındaki cam 1.ci kasa scenicler gibi açılırken Türkiyede yok. Yurt dışında 2.0T 160bg varken Türkiyede Turbosuz. Yurt dışında dizellerin bazıları 6 vites iken bizde yok. Türkiyede 1.9 dizel de yok v.s v.s Hali ile tam deri kışın çok soğuk havalarda insanın oturağı araba ısınana kadar buz oluyor. Bence Scenic II 'ci kasalarda mümkün olabildiğince tam donanımlı yani bütün paketleri satın alınmış aracı tavsiye ederim. Hani tam deri olmazsa bence çok önemli değil de ; hız sabitleme , xenon far ve otomatik sensörler , sunroof , esp/asr bence bu araç için olmaz sa olmaz. Ki cebelli kardeşimin de dediği gibi Konyada ki Galerici adaşın sattığı araç tam da bu istediklerimize uygun. Ama fiyatı bence abartılı.

Son düzenleme:

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan arkadaşım. Scenic ler konusunda Yusuf abi USTA ben ise kalfa olma yolundayım. Konyadaki araç bence 32.000-33.000tl eder ama gerçekten dedikleri gibi ise. Ben sırf senin için hergün bakıyorum yeni yayınlanmış ilan varmı diye bu arada sadece sahibinden yok arabam.com da vs var onlarada bak derim...

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf beycim ve Cebelli arkadaşım gerçekten çok teşekkür ederim ilgi ve alakanıza. Sizi bu aralar yoruyorum ama Scenic hakkında ikinizin bilgisine güveniyorum siz daha iyi anlıyorsunuz. Sizin dediğiniz araçlara bakıyorum bende aralarda bakıyorum hoşuma gidenleri size buraya ekleyeceğim sizin yorumlarınıza göre ya iptal edicem yada adamları arayacağım..Bizimde paramız sınırlı olduğu için sıkı sıkı bakıyorum malum öyle a bu araç olmadı satayım başka alayım hemen deme gibi bir lüksüm yok. Ev işinden sonra son kalan birikimimiz malum :)

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir kaç araba baktım eleme yaparak sizden ricam bir göz atmanız,hata kusur gördüğünüz olanları eleyeceğim.
İlk araç modeli yüksek ve temiz gibi geldi paket ne kadar dolu bilmiyorum siz anlarsınız...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...fora-ve-rahatliga-hazirmisin-197274965/detay/
İkinci araç 93000de acaba km sıfırlanmışmıdır bilemedim (günde ortalama 28 km yapmış) benim gördüğüm 120.000 altı scenic yok 2005-2008 model yıllarında
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ilege-1.6-otomatik-vites-lpg-186690450/detay/
Üçüncü ilen için sanırım bu ilan yenilendi ama başka isimle yayınlanmış sanki önceden aynı foto vey yazıları görmüştüm
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05-scanic-privilege-otomatic-197696687/detay/
Bu ilan için yorum yapmıştınız zaten iç fotoları yok, bir aracı satan arkadaş bu ilandaki araç için bel altı komple boyalı ve temiz değil dedi ne kadar doğru bilemem
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...an-servis-bakimli-brc-lpg-li-194237393/detay/
4 araç içinden elemem gereken varmı?
Renault mais firmasındaki bir arkadaş normalde bu paralar (30.000 - 35.000 tl) çok fazla 25.000 - 27.000 civarı olması lazım biz alsak 25.000e alırız 27.000e satarız demişti... piyasası mı yükseldi sceniclerin siz ne diyorsunuz?

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk ilandaki aracı ben daha önce görmüştüm ama içime pek sinmedigi için size link atmamıştım.

ikinci ilandaki araç dıştan temiz duruyo ama zenon far yok sanruf yok ama prilavige diyo anlamadım

üçüncü ilan ise dediğiniz gibi eskiden başkası tarafından yayınlanmıştı hatırlıyorum sizin gibi

ben 4 araç arasından ayıklama yapacak olsam ve artık araç aramaktan bıktım deseydim 3. ilandaki araca yanaşırdım herhalde ama 4. ilanın detayı yok ama km si 3. ilana göre düşük . Ben dediğim gibi 3. ve 4. ilan arasında gelip giderim diye düşünüyorum

Şimdi mais teki arkadaşlar piyasası öyle diyolardır, demesinin sebebi ise onlar galerici mantığıyla fiyat verdikleri için diyorlar.