Renault Sermaik koruma

bahriyelionur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler,

Bana servis tarafından geçen sene Seramik Koruma hediye edildi. Fakat şuanda koruma resmen bitti.

Yenilenmesi mi gerekli yoksa cila gibi birşeyle tazelenmesi mi gerekli? Konuyu bilen var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İyi günler,

Bana servis tarafından geçen sene Seramik Koruma hediye edildi. Fakat şuanda koruma resmen bitti.

Yenilenmesi mi gerekli yoksa cila gibi birşeyle tazelenmesi mi gerekli? Konuyu bilen var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba.Seramik diye yapılan uygulama aslında nano koruma cilasıdır.Kullanılan ürünün markasını hatırlıyor musunuz?Mesela ben kendi aracımdan örnek vereyim;
Ben gtechniq crystal serum light üzerine bir de exo v2 kullanmıştım.Crystal serum light 3-5 sene koruma vaad ediyor.Tabi bu koruma ph nötr şampuan,mikrofiber yıkama eldiveni / yıkama süngeri kullanımı,yıkamacı ve benzinlikteki yıkama ürünleri kullanılmaması vb gibi durumlarda geçerli ve uzun ömürlü oluyor.İlk kullandığım ürün sadece boyayı korurken su ve toz iticiliği neredeyse yok.Asıl parlaklık ve su-toz iticiliği exo v2 ile sağlanıyordu.Onun da ömrü ben de 1.5 senede bitti diyebilirim.Ben su iticiliğini scholl concepts neo polymer vb hızlı uygulanır cilalarla devam ettirdim.Dolayısı ile korumanın ömrünü uzatmak için bunlara ihtiyaç vardır.

bahriyelionur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar tekrar. Kullanılan cilanın markasını maalesef bilmiyorum. Serviste yaptırdım. Hangi yıkamayıcıya götürsem tekrar yaptırmam gerektiği, yapanın layıkıyla yapmadığını belirtti sadece. Aslına bakarsanız ben pasta-cilayı her sene yaptırma taraftarıyım fakat bunu servis hediye edince (aracımı bakımda izinsiz kullandılar :)) yaptımak zorunda kaldım. Galiba bildiğim bir yerde nano koruma cilasını tekrar yaptırıcam ama onu da nasıl çıkartıcak ondan da korkuyorum. o yüzden tecrübeden faydalanayım dedim. Tekrar teşekkür ederim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Selamlar tekrar. Kullanılan cilanın markasını maalesef bilmiyorum. Serviste yaptırdım. Hangi yıkamayıcıya götürsem tekrar yaptırmam gerektiği, yapanın layıkıyla yapmadığını belirtti sadece. Aslına bakarsanız ben pasta-cilayı her sene yaptırma taraftarıyım fakat bunu servis hediye edince (aracımı bakımda izinsiz kullandılar :)) yaptımak zorunda kaldım. Galiba bildiğim bir yerde nano koruma cilasını tekrar yaptırıcam ama onu da nasıl çıkartıcak ondan da korkuyorum. o yüzden tecrübeden faydalanayım dedim. Tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim.Pasta yaptıklarında çıkar.