Renault Spring basma işlemi hakkında yardım :)

Burak Aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracıma yavaş yavaş işlemleri yapmaya başlıyorum bunlardan biri de ön tarafı yüksek olan aracımı basmak . Bu işlemi yaptırırken nelere dikkat etmeliyim . Sadece önü basmak istiyorum , zaten springlerin arkası basık gibi . Ne türlü eksileri ne türlü artıları olur bu işlemin .

Yardımcı olacak arkadaşlar bu konuyu takip ederse sevinirim . Herkese iyi forumlar . :)

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
cenker yaptı onu kafadan bastı sadece öne taktı spor yay oldu bitti :eyv

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Springe yay bulmak zor olabilir. Önleri 2 bakla kestirip takabilirsiniz. Orjinal amortisörde pek sorun çıkarmaz. Daha fazla basmak istersen amortisörede girmen gerekir. Ayrıca yayı kestikten sonra amortisöre yayın için ayak yapmayı unutmayın ki yayın atma riski vs olmasın.

Burak Aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bu işlem ne kadar tutar ya . Sadece o ön teker çamurluğa 5 cm yakın olsun istiyorum yani .

Görkem

Bilgi Girilmemiş
zamanında bu araç alçaltmakla alakalı çok konu açıldı. Bununla ilgili çok açıklama yaptım. Öncelikle ne istendiği tam olarak belirtmekle birlikte;
1) Ön yaylardan kesmek arka torsiyonlardan indirmek zamanla araca zarar verir. Ön takımı bozar viyadüklerde vuruntu yapar.
Daha profesyonel ve araç açısından da sağlıklı ve yine uzun ömürlü olması açısından Takım spor amörtisör ve yay takımı almakta son derece fayda var. Piyasada bulunan her parçacıda kesik yay diye tabir ettiğimiz yayları almanı kesinlikle tavsiye etmem sonuçta gözümüz gibi baktığımız canımızı emanet ettiğimiz araçlara ucuz olsun diye bu tip malzemeleri kullanmak son derece zarar verir.

purmol

Bilgi Girilmemiş
Aracıma yavaş yavaş işlemleri yapmaya başlıyorum bunlardan biri de ön tarafı yüksek olan aracımı basmak . Bu işlemi yaptırırken nelere dikkat etmeliyim . Sadece önü basmak istiyorum , zaten springlerin arkası basık gibi . Ne türlü eksileri ne türlü artıları olur bu işlemin .

Yardımcı olacak arkadaşlar bu konuyu takip ederse sevinirim . Herkese iyi forumlar . :)

Müsait bi zamanda buluşup halledebiliriz ha ben kendim hallederim diyosan ozaman sorun yok