Renault symbol 2015 triger kayişi muammasi ve tutari ?

Jimmy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar. Öncelikle durumumu şöyle özetleyim. Aracım geçen sene 135.000 kmde galeriden aldım. Araç bakımlı denildi gerçektende bakımlı ve tertemiz bir araç çıktı yalnız. Galericininde bilmediği TRIGER KAYIŞI durumu mevcut. Aracım suan 150.000 km. Triger kayışı değiştirilip değiştirilmediğini nasıl anlayabiliriz. yada en kötü durumda bu triggerin kopması durumunda ne gibi durumlar oluşur? Yoksa hiç riske girmeden tekrarmı değiştirmeliyim ne olur ne olmaz diye. Daha önce trigerin değiştirilip değiştirilmediğini bilmiyoruz daha doğrusu .s birde yakın zamanda değiştiren arkadaşlar var ise ortalama ne kadar tutar ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Play Storeden Renault Port Programını İndirip Şasi Numarasını Girerek Kontrol Edebilirsiniz Tabi Bakımları Serviste Yapıldıysa...

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Triger kayışının kopmasının ardından araba çalışmaz. Ancak siz kontağı çevirmeye devam ettikçe bağlantılı parçalar zorlanmaya devam edecektir. Bu da piston, krank mili, supap, yakıt sistemi gibi parçaların bir daha kullanılamayacak boyutta zarar görmesine neden olabilir.(ALINTI)
Araç euro5 olması lazım ort. mais 08r triger set 290₺
v kayış 50-90₺ arası
v kayış bilyası 20-60₺ arası
İşçilik 150-250₺ arası
Yan sanayi kullanmayın kesinlikle.
merhaba arkadaşlar. Öncelikle durumumu şöyle özetleyim. Aracım geçen sene 135.000 kmde galeriden aldım. Araç bakımlı denildi gerçektende bakımlı ve tertemiz bir araç çıktı yalnız. Galericininde bilmediği TRIGER KAYIŞI durumu mevcut. Aracım suan 150.000 km. Triger kayışı değiştirilip değiştirilmediğini nasıl anlayabiliriz. yada en kötü durumda bu triggerin kopması durumunda ne gibi durumlar oluşur? Yoksa hiç riske girmeden tekrarmı değiştirmeliyim ne olur ne olmaz diye. Daha önce trigerin değiştirilip değiştirilmediğini bilmiyoruz daha doğrusu .s birde yakın zamanda değiştiren arkadaşlar var ise ortalama ne kadar tutar ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harici olarak kayışın kontrolü pek mümkün değildir. KM yada Şu kadar gider abi diyenlere kulak vermeyin önünüzde şöyle bi tablo var ya yaptırıcaksınız şimdi yada kopacak +5bin tl masraf açacak

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Play Storeden Renault Port Programını İndirip Şasi Numarasını Girerek Kontrol Edebilirsiniz Tabi Bakımları Serviste Yapıldıysa...
Çok doğru 2015 model araç büyük ihtimalle servis kaydı vardır oradan çıkar triger değişim kaydı.

Jimmy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hepinize çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Renault Port programından baktım İşlem listesinde 84.738 km ALTERNATÖR KAYIŞ KİTİ ve EKSANTRİK KAYIŞ KİTİ yazmakta 2017 de. Sanırım triger oluyor bunlar. aracımda suan 150.000 de sanırım 170.000 km ye kadar beni idare eder diye düşünüyorrum. maddi durumumda suan için pek müsait değil. Sizce yanlış mı düşünmekteyim peki ?