Renault Talisman Elektrikli Bagaj Açma Kapama

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
befe hocam bunları alsam gelsem banada yaparmısın aynı şekilde???

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
befe hocam bunları alsam gelsem banada yaparmısın aynı şekilde???

Tabi.Montaj ve malzemenin temini anlamında yardımcı olmaya çalışırım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.
Elektrikli bagaj kiti için biraz daha detay içeren bir video hazırladım.Bu ve ya benzeri bir kiti megane4'e de uyarlayabilir miyim ona çalışmayı düşünüyorum.

ayaklidamacana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu nerden temin edebiliriz yardimci olur musunuz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bunu nerden temin edebiliriz yardimci olur musunuz
Merhaba.Tabi ben yardımcı olabilirim.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Herkese merhaba arkadaşlar.
Gerek bu konu üzerinden gerekse pm ile bu kiti nasıl temin edebileceklerini soran arkadaşlarım oluyor.
Arkadaşlar bu kiti konunun başında belirttiğim gibi G.Koreden uzun süren araştırma ve firmanın geliştirme süreci sonucunda aldım.
Firma direk üretici.Herhangi bir bayisi ya da online satış sitesi bulunmuyor.Normalde zaten parekende satış yapmıyorlar.Sadece Kore içi bayileri var ve bu bayiler bizdeki gibi oto aksesuar satan yerlere benziyorlar.Zamanında onlara da ulaşmaya çalıştım.Ya ingilizce bilmiyorlardı ya da biz sadece Kore içine montaj dahil hizmet veriyoruz malzeme satışı yapamıyoruz dediler.

Ben yaklaşık 6 ay önce başladığım bu süreçte üreticiye ulaştıktan sonra yurtdışına gönderim yapmaya ikna etmeye çalıştım.Sonunda razı oldular ve kiti gönderdiler.Verdikleri fiyatın Kore içinde bayilere verdikleri fiyattan kendi iç mevzuatlarından dolayı 25 dolar daha pahalı olduğunu söylediler.Türkiye den bu kitten almak isteyen olursa bana yaptıkları gibi gönderip gönderemeyeceklerini sordum.Benim aracılığımla gönderebileceklerini söyledi.
Ancak yan ürünlerin fiyat artisindan dolayi fiyatlarda 30 dolar artış olabileceğini de ekledi.Bu fiyatın daha fazla aratmayacağını ve 2018 için bu fiyatı sabit tutacaklarını belirtti.

Bu kiti fiyatını merak eden ve online alışveriş sitesi linki soran arkadaşlarımız için bu açıklamayı ekleme gereği duydum.

Almak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.
Bana kargo ve yüzde yirmi gümrük vergisi dahil kit 590 dolara geldi.Eğer üreticinin o bahsettiği 30 dolarlık zam olmaz ise fiyat 2018 için bu olacakmış.

Ben talisman sahibi arkadaşlardan bu özelliğe sahip olmak isteyenler de faydalanabilsin diye aracı olurum.Aracı olurken herhangi bir ücret vb. talebimde yok.Ürünü alan arkadaşımız bu işi yapabilecek herhangi bir oto elektrikçi ya da aksesuarcıya montajını yaptırabilir.

Isteyen herkes faydalansın tek gayem bu.

Herkese iyi günler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.Koreli satıcı malzeme fiyatında 25 dolar indirim yapıldığını indirimin Mayıs ayına kadar devam edecegini bildirdi.Mayıs ayında fiyat indirimi devam edecek mi bunu söyleyemedi.
Kiti almak isteyen arkadaşlar var ise paylaşmak istedim.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, tek kelimeyle şahane. Benim araçtaki tek eksiğim buydu (bana cile çektiren bir konuydu). Siz de bunu fazlasıyla çözmüşsünüz.
Türkiye'de bu bağaj kapağı açpa-kapama sistemi yapan firmaların hepsine gittim ama hiç biri TALISMAN için ellerindeki apartların uygun olmadığını söyledi. Siz ne güzel GÜNEY KORE 'deki firmayı bulmuşsunuz.

Bu montajı kendiniz yaptığınızı söylediniz, fakat biz bunu sizin aracılığınız ile alırsak ve bir oto elektrikçiye verirsek yapabilir mi ki ? Bir oto elektrikçinin yapabileceği kadar basit bir sistem mi ki bu ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba, tek kelimeyle şahane. Benim araçtaki tek eksiğim buydu (bana cile çektiren bir konuydu). Siz de bunu fazlasıyla çözmüşsünüz.
Türkiye'de bu bağaj kapağı açpa-kapama sistemi yapan firmaların hepsine gittim ama hiç biri TALISMAN için ellerindeki apartların uygun olmadığını söyledi. Siz ne güzel GÜNEY KORE 'deki firmayı bulmuşsunuz.

Bu montajı kendiniz yaptığınızı söylediniz, fakat biz bunu sizin aracılığınız ile alırsak ve bir oto elektrikçiye verirsek yapabilir mi ki ? Bir oto elektrikçinin yapabileceği kadar basit bir sistem mi ki bu ?

Merhaba.Çok tesekkür ederim.Elektrik bağlantısı olarak çok zor değil aslında.İyi bir elektrikçi bağlantıları yapabilir.Elektrik bağlantıları çok zor değil.Trim sökme ve takma işini özenli yapmak önemli.Trim işine de dikkat ve özen gösterilirse montaj 1 gün içerisinde yapılabilir.
Ön taraftan bagaj kapağı açma kapama düğmesi montajı ozelliği normalde kitten çıkmıyor.
O düğme ve devre montajını ben kitten bağimsiz olarak uyumlu çalışacak sekilde ekstra yaptım.
Montaj esnasında 4 adet delik ve braket montajı ile kilit karşilığı civarında trim elemanlarında kesme ve yontma yapma gereken yerler var.Onlarıda paylaşabilirim.
Eger düşünüyorsanız yardımcı olurum.