Renault Talisman Engel tanıma Sorunu

35batuhancelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Talisman 2016 model arabamı alalı 14bin kilometre oldu. Yurtdışında yaşadığım ve yaşadığım yerde ingilizce bilen sayısının düşük olmasından dolayı dil problemi yaşıyorum ve teknik servisle anlaşamıyorum bu yüzden uzun zamandır yaşadığım problemi sizinle paylaşacağım.
Aracımı aldığımda bir gün elektrik arızası aracı durdurun diye arıza aldım. daha sonrasında tekrar başlattım ve problem çözüldü. Bu sorunu çok kez yaşamaya başladım. Bir çok kişi akü yüzündendir diyordu ve aküyü şarj edince bin kilometre herhangi bir arıza görmüyordum. ardından otomatik fren hatası alıyordum sürekli ve aküyü şarj edince düzeliyordu. Uzun zamandır da engel tanıma bildirimi alıyorum. Dümdüz yolda giderken bip diye bir ses duyuyorum sürekli veya tümsekten geçerken. Ses ayarları bölümünden anladım ki engel tanıma sesisyle aynı aldığım bip sesi. Ardından bosch marka bir akü aldım. aküdendir diye düşündüğüm için. Fakat hiçbir şey değişmedi o bip sesi sürekli oluyor 100 kmde 10 kere duyuyorum. sesini kıssam müzik dinlerken o an müziğin sesini kısıyor. Alerji gibi bir şey oluştu. Tahmin ediyorum ki aracın beyninde problem var fakat türkiyeye gelene kadar bu probleme çözüm arıyorum. Acaba sigorta kutusunda engel tanımanın sigortası var mı çıkarabileceğim veya önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı?
çok teşekkürler.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhabalar. Talisman 2016 model arabamı alalı 14bin kilometre oldu. Yurtdışında yaşadığım ve yaşadığım yerde ingilizce bilen sayısının düşük olmasından dolayı dil problemi yaşıyorum ve teknik servisle anlaşamıyorum bu yüzden uzun zamandır yaşadığım problemi sizinle paylaşacağım.
Aracımı aldığımda bir gün elektrik arızası aracı durdurun diye arıza aldım. daha sonrasında tekrar başlattım ve problem çözüldü. Bu sorunu çok kez yaşamaya başladım. Bir çok kişi akü yüzündendir diyordu ve aküyü şarj edince bin kilometre herhangi bir arıza görmüyordum. ardından otomatik fren hatası alıyordum sürekli ve aküyü şarj edince düzeliyordu. Uzun zamandır da engel tanıma bildirimi alıyorum. Dümdüz yolda giderken bip diye bir ses duyuyorum sürekli veya tümsekten geçerken. Ses ayarları bölümünden anladım ki engel tanıma sesisyle aynı aldığım bip sesi. Ardından bosch marka bir akü aldım. aküdendir diye düşündüğüm için. Fakat hiçbir şey değişmedi o bip sesi sürekli oluyor 100 kmde 10 kere duyuyorum. sesini kıssam müzik dinlerken o an müziğin sesini kısıyor. Alerji gibi bir şey oluştu. Tahmin ediyorum ki aracın beyninde problem var fakat türkiye'ye gelene kadar bu probleme çözüm arıyorum. Acaba sigorta kutusunda engel tanımanın sigortası var mı çıkarabileceğim veya önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı?
çok teşekkürler.

Navigasyon hız ayarlarından olabilir belki. Aşağıdaki ayarı kontrol etmenizde faya olabilir.

Navigasyon ---- > Ayarlar > Ses ve uyarı Ayarları

4ek0w30.jpg