Renault yeni clio 4 anahtar kartı

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartın anahtarlık takma tarafı yanındaki minicik butona basıncı çıkıyor, içinde anahtar var.

ilkerb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam bu kart ile beraber ayrıca uziaktan kumanda ve metal anhtar var mı?
Kapı açma kolunda anahtar giriş yeri var da.
anahtar giriş yerimi benim arabada anahtar yeri yok dolayısıyla metal anahtarda yok
senin araç hangi versiyon benim ki icon eller serbest özelliği var belki o yüzden farklı olabilir

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anahtar giriş yerimi benim arabada anahtar yeri yok dolayısıyla metal anahtarda yok
senin araç hangi versiyon benim ki icon eller serbest özelliği var belki o yüzden farklı olabilir
hehe Allah seni en yüksek model icon :D bnmde icon kartta gri bir tuş var ona bas kartın en altından çek eline anahtar gelecek.

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
JOY benimki.
Kapı kolunda her modelde anahtar giriş yeri olması gerekmiyormu ?

joy da olsa sürücü kapısında bir anahtar girişi yeri olması lazım. acaba 2012 2013 2014 farklı mı oldu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün modelerde kapı için anahtar vardır. Araçta olası elektrik arızası (akü boşalması, vs) durumunda araç içerisine erişimi sağlayabilmek amaçlı konmuştur. Ben aracımı ilk aldığımda satıcı bayan aracı teslim ederken kapıyı açma kapama tuşlarını gösteriyordu o arada ben biraz zaman kazanmak için kadının sözünü keserek diğer tuşların işlevini sordum. O zaman bana "o tuşlar sizin arabanızda çalışmıyor" dedi. Bende en baz modeli aldığım için hiç sorgulamadım. Yaklaşık iki - üç ay sonra babamın tavsiyesiyle deneyeyim dedim, hakikatten bagaj kapısını ve iç aydınlatmayı o tuşlarla açabiliyormuşum. Kızdım kendime, kullanma kılavuzu yerine satıcıya inandığım için :)

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet.
Arabayı çalıştırmadan bagajı aç/kapa için o tuş gerekli.

Bütün modelerde kapı için anahtar vardır. Araçta olası elektrik arızası (akü boşalması, vs) durumunda araç içerisine erişimi sağlayabilmek amaçlı konmuştur. Ben aracımı ilk aldığımda satıcı bayan aracı teslim ederken kapıyı açma kapama tuşlarını gösteriyordu o arada ben biraz zaman kazanmak için kadının sözünü keserek diğer tuşların işlevini sordum. O zaman bana "o tuşlar sizin arabanızda çalışmıyor" dedi. Bende en baz modeli aldığım için hiç sorgulamadım. Yaklaşık iki - üç ay sonra babamın tavsiyesiyle deneyeyim dedim, hakikatten bagaj kapısını ve iç aydınlatmayı o tuşlarla açabiliyormuşum. Kızdım kendime, kullanma kılavuzu yerine satıcıya inandığım için :)

jordan23ev

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamun aleykum,
arkadaşlar clio 4 aracımın yedek kartı kayboldu. bir arkadaşımın eski aracı da clio 4 tü. Arkdaşım satarken yedek anahtarını vermeyi unutmuş öyle elinde kalmış. Acaba onun yedek anahtarını benim araca bir şekilde adapte edebilir miyiz? mekanik anahtar kısmı tabi ki farklı neticesinde anahtar yuvası ona göre açılmış ama acaba elektronik anlamda kart bilgileri değiştirilebilir mi? şimdiden herkese teşekkürler.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
selamun aleykum,
arkadaşlar clio 4 aracımın yedek kartı kayboldu. bir arkadaşımın eski aracı da clio 4 tü. Arkdaşım satarken yedek anahtarını vermeyi unutmuş öyle elinde kalmış. Acaba onun yedek anahtarını benim araca bir şekilde adapte edebilir miyiz? mekanik anahtar kısmı tabi ki farklı neticesinde anahtar yuvası ona göre açılmış ama acaba elektronik anlamda kart bilgileri değiştirilebilir mi? şimdiden herkese teşekkürler.

Olacağını sanmıyorum. Kart kaybolduysa servis beyini değiştiriyor bildiğim kadarı ile.Kaskonuz varsa bildirmeniz gerekir. Malum olurda araç çalınırsa bu tür durumda ikinci anahtarı soruyorlar.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baska aracin karti olmaz. Ama aliexpressten sifir kart alip anahtarcida elinizdeki ona kopyalatirsaniz olur. Scenic 2 kartini 60tlye aliexpressten alip 100tl ye araca tanittirmistim anahtarcida.

jordan23ev

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baska aracin karti olmaz. Ama aliexpressten sifir kart alip anahtarcida elinizdeki ona kopyalatirsaniz olur. Scenic 2 kartini 60tlye aliexpressten alip 100tl ye araca tanittirmistim anahtarcida.

eyvallah,
peki yardımcı olabileceğiniz bir link ve anahtarcı var mı?