Renault5 silindir kapağı sorunu

kenanserhat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkaaşlar 1990 model renault five aracım var 4 senedir bene aracımın ısıtma problemi vardı ısıtma kalorifer peteği değişti tamirci giriş ve çıkışları ters bağlamı ısıtma yapmadığı için önünü kapattım 3-4 defa hareret yaptırdım silindir kapak contası için götürdüm olay silindir kapağına kadar gitti 1400 motor silindir kapağı takıldı fakat araç süper şekilde gaz yakıyor eskisi gibi randımanda yok 4 tamirci dolaştım olmadı bu silindir kapağının orjinalini bula bilrmiyiz sıfır veya 2. el yardımcı olursanız sevinirim

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bulamayabilirsiniz .
Tavsiyem Komple Spring yada Broadway motoru taktırmanızdan yana..

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
komple motor satılık var bende 1100cc istersen ;) renault 5. kapak bulma durumu biraz zor

34PF221

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
komple motor satılık var bende 1100cc istersen ;) renault 5. kapak bulma durumu biraz zor
yazmamışsın ama 1.2 zannedersem motorun bulamadıgına göre 1.2 çünkü aynı derdı bende yaşadım 1.2 bloga 1.4 kapak koyarsan yanma odaları çok buyuk oldugu için çok yakar iyide gitmez ya 1.4 blogu tornacı doldurup ufaltıp açıacak yada komple motor atıcam canda motor varmış al koy ama motor degişicek olsam brodway veya spring 1.4 motor atarım işletme sıkıntında yok çünkü numara bloga perçinli ;)
sana bi tavsıye aracım 1.2 silindir kapagı okadar taşlanmışkı artık dumduz olmuş yapman gerekn şu 10 mm kalınlıgında conta kestır veya alemınyum contana göre 10 mm kessınler altına ve ustune conta koy blogun ustune koy en ustede aracından çıkan sılındır kapagını koy marşa basss devam hıç bır sıkıntı yokkkkkkkkkkkk test edıp onaylı ;)