RENAULT'da alışık olduğumuz ama Kadjarda olmayanlar

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam tavanli bi arac ne kadar guvenlidir onuda merak ediyorum heleki bi takla atma durumunda..

Sent from my iPhone using Tapatalk

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam tavanli bi arac ne kadar guvenlidir onuda merak ediyorum heleki bi takla atma durumunda..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cam tavandan fırlama olayı olabılır??? ama açılmadığı için daha güvenlidir dye tahmın edıyorum.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VW markası polo modeli icin söylemişti galiba yanlış hatırlamıyorsam, aracın arka camlarının manuel olmasının sebebi; eğer arac göl deniz nehir vs. Gibi derin sulara düşerse elektrik aksamı bozulacağı icin manuel cam vasıtasıyla araçtan çıkabilirler demişti. Aynı şekilde arka camların sonuna kadar açılmamasının sebebini de cocuklar camdan dışarı uzanmasın diyeymis. Yani firmalar bazı eksikliklere kolaylıkla kılıf uydurabiliyorlar ben firmaların kullanıcıları bu kadar düşündüğünü sanmıyorum. Düşünselerdi tüm güvenlik ekipmanlarını en düşük donanımda bile sunarlardı. ( su an hepsi standart neden cunku AB kriterleri bunu zorunlu tutuyor. Hatta 1.3 tonun altındaki hafif ticari araçlarda lastik basınç sensoru bile zorunlu )

polo dişınmdakı tum araçlarda o zaman suya düşünce ayvayı yedık demektır :)

Şaka bir yana üretilecek bahane çok, adamlar malıyetten kaçıp aracı bıze donanım altında "Pazarlıyorlar" bizde tabıkı 10 liralık aracı donanım var dıye 15'e alıyoruz...

turkuaz53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
polo dişınmdakı tum araçlarda o zaman suya düşünce ayvayı yedık demektır :)

Şaka bir yana üretilecek bahane çok, adamlar malıyetten kaçıp aracı bıze donanım altında "Pazarlıyorlar" bizde tabıkı 10 liralık aracı donanım var dıye 15'e alıyoruz...
Tamam maliyetten kıs ama clio gibi arabalarda kıs, yada ucuz versiyonlarında sök, sen kadjarın en fulu icon dan niye söküyosun ayıp denen bişey var kadjara bineceksin dacia gibi arabadan inmeden cam çekiceksin, arabadan inince kapıdaki düğmeye basıcaksın ozaman kumandadaki düğmeye basarım nerde anahtarsız giriş, motor kaptuna direk dayıyıcaksın şahin gibi Torpidoya aydınlatma koymıyacaksin, cam kaldırma düğmelerine aydınlatma koymıyacaksın karanlıkta cam düğmesini arıyıp kaza yapıcaksın, arabaya led far koymussun ne fayda,teyibi açıcan ayna kapı titreyecek rüzgar sesi gelecek yazı o arabanın dizaynına dizayn süper ama bu gibi şeyler nedir yaa paranla rezil oldun,megane 4 te geliyor aynı rezilliklet ondada olursa 20 senedir severek bindiğim renault biter.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi