Renault’un çalışana verdiği değer

MaiseSikayet1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba. Renault ailesinin bi çalışanı olarak bu mesajı buraya paylaştığım için üzüntü duyduğumu belirtmek isterim fakat gerçekleri herkesin görmesi gerekiyor diye düşündüm.
Renault kurumu güvencesindeki bi çok çalışan virüs nedeniyle aynı çalışma saatlerinde çalıştırılmaya devam ediyor. Renault markası saat kararını bayi sahiplerine bırakıyor fakat unuttukları şey bayi sahipleri sadece cebini düşünüyor, personel sağlığı umurlarında değil! İstanbul'da bi bayi olarak çalışma saatlerimizde esneme yok cumhurbaşkanı açıklama yaptığı halde. Renault Mais çalışanına değil işverenlerine, paraya değer veriyor, bana laf getirmeden naparsan yap diyor. Şebeke içinden biri olarak söylüyorum.
Bazı bayilerin çalışma saati esnetilmesine rağmen 5 kuruş için bayileri normal saatlerinde açık tutan şirket sahiplerinin ahirette iki elimiz yakalarında bilin isterim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 22 yıldır özel sektör de çalışıyorum maalesef devletimiz sokağa çıkma yasağı getirmediği sürece bu tarz sorunlar olacak gerçi sokağa çıkma yasağı gelse bu seferde başka sorunlar çıkacak . Burada kendi güvenliğimizi kendimiz almalıyız . Devletin zorunlu tuttuğu şartları yerine getirmiyor ise maske dezenfektan sosyal mesafe gibi şartlar saglanmiyor ise gerekli mercilere şikayet te bulunabilirsiniz.

MaiseSikayet1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devletin şart olarak sunduğu esnek çalışma saati uygulaması var fakat bunu dile getiren kişiler işten çıkarılıyor. Bir çok işten çıkarılan arkadaşımız var. Renault yetkililerine derdimizi anlatmamızda bir çözüm sağlamıyor. İnsan sağlığı ticaretten daha önemsiz Renault şebekesinde. Bu durumu her yerde izah edeceğim..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Devletin şart olarak sunduğu esnek çalışma saati uygulaması var fakat bunu dile getiren kişiler işten çıkarılıyor. Bir çok işten çıkarılan arkadaşımız var. Renault yetkililerine derdimizi anlatmamızda bir çözüm sağlamıyor. İnsan sağlığı ticaretten daha önemsiz Renault şebekesinde. Bu durumu her yerde izah edeceğim..
Böyle bir sebepten kimse işten atılamaz bir birinize şahit olup hukukî süreci başlatabilirsiniz .

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba. Renault ailesinin bi çalışanı olarak bu mesajı buraya paylaştığım için üzüntü duyduğumu belirtmek isterim fakat gerçekleri herkesin görmesi gerekiyor diye düşündüm.
Renault kurumu güvencesindeki bi çok çalışan virüs nedeniyle aynı çalışma saatlerinde çalıştırılmaya devam ediyor. Renault markası saat kararını bayi sahiplerine bırakıyor fakat unuttukları şey bayi sahipleri sadece cebini düşünüyor, personel sağlığı umurlarında değil! İstanbul'da bi bayi olarak çalışma saatlerimizde esneme yok cumhurbaşkanı açıklama yaptığı halde. Renault Mais çalışanına değil işverenlerine, paraya değer veriyor, bana laf getirmeden naparsan yap diyor. Şebeke içinden biri olarak söylüyorum.
Bazı bayilerin çalışma saati esnetilmesine rağmen 5 kuruş için bayileri normal saatlerinde açık tutan şirket sahiplerinin ahirette iki elimiz yakalarında bilin isterim.

Ben Hukukçuyum.
Mailler, yazışmalar, sms mesajları ve diğer yazılı bütün delilleri kayıt altına alın. İşten çıkarma tehdidinde bulunursa hukuka aykırı olduğunu söyleyin. Çıkarırlarsa işten çıkarma kağıdı veya ihtarnameyi saklayın. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yürürlüğe girdiği için mücbir sebep olması sebebiyle İş Mahkemesinde açacağınız İşe İade davası ve tazminat talebinizde hak kaybınız olmaz. Ölüm riskiyle karşı karşıya kalmanıza sebep vermenize neden olacak vardiya saatleri vb. tüm hususları da kayıt altına alıp saklayın. İşten çıkarırlarsa İşe İade davası ve 8 maaş tutarında tutar ayrıca sizi salgın hastalıkla başbaşa bırakmaları sebebiyle psikolojinizi etkiledikleri hesaba katarak yüklü miktarda tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Not: Şahit bulmanızda davanızı kazanmada size çok büyük yarar sağlayacaktır

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yöneticinize güzel bir dille kendisiyle iletişime geçerek konuyu kendilerine anlatın

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac almaya gelen var mi ki? Bayiyi neden acik tutuyorlar.

MaiseSikayet1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. İşyerine iade davası açıp çalışmaya başlasam benim için daha iyi olmaz diye düşünüyorum. Nihayetinde huzur olmadıktan sonra orası ızdırap gibi gelir tekrar geri dönsem. Doğru anlamışmıyım sizi?

MaiseSikayet1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
satış komple bitti fakat servislerde hareketlilik var.

MaiseSikayet1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yöneticimiz patroncu olduğu için bizimle patron ağzıyla konuşuyor. Şahıs şirketi sorunsalı maalesef. Ne insanlar ne düzen kuruyor ve bu yönetim prensibiyle bu tekneleri götürüyorlar çok garibime gidiyor. Böyle mi olmak lazım diyorum bazen kendime.