Reno Clio 4 Koltuk korumalı kılıf hakkında

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Selamlar,

Arac için koltukları koruma amaçlı ama öyle her yerini kaplayan lastiklerle gerilerek döşeme gibi olmayan modern kılıf önerilerinizi veya linklerini paylaşmanızı rica ederim.

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takipteyim faydalı bir konu..

edo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oldum olası sevemedim bu tarz kılıfları.. oradan buradan sarkıyor ediyor.. koltuklar hava almıyor.. koruyayım derken daha beter hale geliyor falan bir sürü şey çıkıyor yani sonucunda :)) o yüzden kılıf a falan bulaşmam..

yapacaksam direk deri kaplatırım veya deri kumaş karışık kaplatırım..

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bakınıyorum memlekete gitmeden yaptıracağım paylaşırım sizlerle.

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu koltuk kılıflarını taktık diyelim. Yandaki air bag ler bi kaza anında nasıl açılacak peki

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu koltuk kılıflarını taktık diyelim. Yandaki air bag ler bi kaza anında nasıl açılacak peki
Yandaki airbag derken? araçta 3 hava yastıgı var, ( direksiyon,sağ yolcu gögüs ve ön taraf sağ-sol camlar...)
Önden darbe alınca direksiyon ve yolcu gögüs devreye giriyo,yandan darbe alıncada perde gibi yukardanmı iniyo ordan bi yerden cıkıyo,video da 51. saniye dikkatle bakarsam koltuklar ile airbag arasında hiçbir ilişki göremedim ben...

https://www.youtube.com/watch?v=EFyNDskYUSE

Son düzenleme:

dj_knaap

Murat YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bilgiğim kadarıyla yan perde hava yastıkları ön yolcu koltuklarının yan kısımlarında bulunuyor koltuğun yanından içinden çıkarak ve kapıdan ve camalrdan alacağınız hasarı engelliyor koltuk üstünü kapladığınız kaza anında koltuğun yan tarafından patlayıp çıkacak olan yan perde hava yastıklarını engellemiş olursunuz diye düşünüyorum.

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Perde hava yastıkları koltukların yanlarında üzerinde airbag etiketleride mevcut. Bod marka koltuk kılıflarında yan dikişler özel olarak hava yastığı patladığında açılacak şekilde tasarlanmış. Alacağınız koltuk kılıflarında buna dikkat edilmesi gerekli ! Mazallah açılmaya bilir veya yanlış noktadan açılıp koruma sağlayacağına daha fazla zarar verebilir.