Reno Symbol 2017 Joy Trip km'si 40 km de 1 sıfırlanıyor

adltmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar iyi günler diliyorum.Bu konu forumda daha önce açılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamış.İki gün önce 2017 model reno symbol 1.5 DCi Joy paket satın aldım ve farkettim ki trip km'si her 40 km de 1 sıfırlanıyor.Servise götürdüm km ile oynandığı için gösterge bozulmuş ve değişmesi gerekiyor dediler.Böyle veya benzer bir sorunla karşılaşan ve göstergeyi değiştirmeden halledebilen var mı acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın abs beynindeki km ile kadran km si tutuyormu.
Servis gösterge değişmesi gerekli diyorsa bilinki tamir olur.

adltmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim.Malesef tutmuyor hocam.Aracın km si ile oynamışlar.Garantisi devam eden 2017 model aracı 86bin küsürden 60bine çekmişler.Servise dün götürdüm.Garantisi de iptal oldu haliyle.Km düşürüldüğü için kadranı bozmuşlar değişmesi lazım dediler.Niye yazılımla eski haline getirin kilometreyi de olmuyor mu dedim,olmuyor kadran değişmeli dediler.Ama gösterge çalışıyor.Sadece Trip 40 km de bir sürekli sıfırlanıyor.Kadranı en kötü ihtimal yenileyecem hocam.Fakat daha sonra yol bilgisayarını vs açtırırsam kadran yine bozulur mu acaba ondan endişeliyim

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Selamlar hocam geçmiş olsun
km le oynamak suçtur aracı yeni aldım diyosunuz satana ulaşın mahkemeye vereceğinizi söyleyin gösterge panelinin bedelini isteyin verir size yada mahkemeye verin

adltmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim hocam.Satıcı benim haberim yok diyor.Ki kendisi kuyumcu.Aracı direk ihaleden almış.Bu arada özel serviste halledemedi.Yazılım attılar bilmem ne ettiler ama olmadı.Değişmesi gerekiyor dediler.Çıkma saat bakıyoruz şuan.Bulamazsak yenisini alacam mecburen

adltmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun halledildi arkadaşlar.Sağolsun ERTUĞRUL25 kullanıcı adlı arkadaşımız da konuyla alakalı deneyimini paylaştı özelden.Aynı marka model aracın gösterge programını benim aracıma flashladılar.2011FLUENCE, dediğiniz gibi göstergenin değişmesine gerek kalmadı hocam.Km düşürmenin hırsızlıktan hiç bir farkı yoktur.Kim ne amaçla yapıyorsa bu işi umarım karşılığını görür.Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın abs beynindeki km ile kadran km si tutuyormu.
Servis gösterge değişmesi gerekli diyorsa bilinki tamir olur.
demiştim.geçmiş olsun.