Rezistans sorunu

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer fanım calışmıyor kontrol ettiğimde fan motorunun ayaklarına elektrik gelmiyor muhtemelen reziatans sorunu var göğüs sökülmeden bir yolu varmı veya ne tür bir uygulama yapıp gecici vir çözüm bulabilirim ? Kış ayına girdik bozulacağı tuttu.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
rezistans olmayabilir. genellikle fanları arızalanır. elektrikçiye götürün belki kömürleri bitmiştir. belki de yuvasında sıkıntı vardır. zaten fan motoru kaputu açınca kabak çiçeği gibi ortada. kolay halledilir.

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fan motorunda problem yok aküden deneme yaptım calışıyor. Motorun oturdugu yerdeki ayaklarda hiç elektrik gelmiyor ustam. Kömürleri sağlam onlarıda kontrol ettim

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam o zaman bilmiyorum. youtubede murat anlı diye bir vatandaş var broadway fan motoru hakkında tamir videosu çekmişti. videoyu izleyip ona göre fikir üretebilirsin.
ben videoyla falan uğraşmam dersen direk elektrikçiye git halledilir.

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğraşmaktan ziyade bayağı bi araştırdım ama göğüs sökmeden olmuyor malesef yakın zamanda elektrikciye bırakıcam arabayı yapacak birşey yok kış günü içeride üşüdüğüm neyse ama camdaki buğu olayı cok sinirimi bozuyor

megane483409

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba cama gelen buğu cözerseniz bana yazarmisiniz..

megane483409

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba cama gelen buğu cözerseniz bana yazarmisiniz..yokuş yukari cikarken problem. Karorifer temizlettirdim.ön cama konsola fitil koydum kesilmedi.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Uğraşmaktan ziyade bayağı bi araştırdım ama göğüs sökmeden olmuyor malesef yakın zamanda elektrikciye bırakıcam arabayı yapacak birşey yok kış günü içeride üşüdüğüm neyse ama camdaki buğu olayı cok sinirimi bozuyor
göğsü neden söktüreceksiniz? kalorifer kazanını söküp kalorifer peteği değişimi mi yapacaksınız? kaput altında ön cama yakın yerde yani akünün sağında fan var. o kalorifer fanıdır. arıza ondan kaynaklı. kalorifer kazanını almaktaki mantığı anlamadım. petek patlak değilse göğüs sökmeyin dünyanın parasını verirsin.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
göğsü neden söktüreceksiniz? kalorifer kazanını söküp kalorifer peteği değişimi mi yapacaksınız? kaput altında ön cama yakın yerde yani akünün sağında fan var. o kalorifer fanıdır. arıza ondan kaynaklı. kalorifer kazanını almaktaki mantığı anlamadım. petek patlak değilse göğüs sökmeyin dünyanın parasını verirsin.
Kalorifer fanı aktif olarak çalışıyor onu denedim ama fanın altında fanı söktükten sonra fanın ızgarasının altında rezistans var kalorifer fanının hızını ayarlayan parça onda problem var oda kazan sökülmeden malesef cıkmıyor mecburen göğüs ve kazan sökülecek sıkıntım fanda olsa 150 tl yenisi alır gecerim uğraşmam ama problem o rezistans da