RLink 2 saat ayarı sorunu

clskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracımda RLink 2' de bazı günlerde saat otomatik olarak kendiliğinden değişiyor. Ya 1 saat ileri ya da geri gidiyor. Her seferinde manuel kendim düzeltmeme rağmen bir ara kendiliğinden değişiyor. Değişim zamanları da düzenli değil, her zaman yapmıyor. Ayrıca tarih ayarı 1 gün ileriyi gösteriyor ve onu da düzenleyemedim. Dİkkat etmem gereken bir detay var mı ?

Bir de Apple telefonum bluetooth ile sisteme bağlandıktan sonra aracımdan inince telefonun zil sesi yüksek bir seviyeye ayarlanmış oluyor, kısıyorum, yeniden seyahat edince tekrar araç bağlantısından sonra yeniden yükseliyor.

Yardımınızı rica ederim.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, rlink2 benim aracımda da var böyle bir sorunla karşılaşmadım ama aklıma gelen bir iki şeyi sizinle paylaşmak istedim, sisteme cep telefonu bağladığınızda ondan saat ayarı alıyor olabilir ya da ayarlarda otomatik yaz saati uygulaması seçeneği var ve açık durumda ise o sebep olabilir diye düşünüyorum. İyi günler dilerim.

Merhaba arkadaşlar, aracımda RLink 2' de bazı günlerde saat otomatik olarak kendiliğinden değişiyor. Ya 1 saat ileri ya da geri gidiyor. Her seferinde manuel kendim düzeltmeme rağmen bir ara kendiliğinden değişiyor. Değişim zamanları da düzenli değil, her zaman yapmıyor. Ayrıca tarih ayarı 1 gün ileriyi gösteriyor ve onu da düzenleyemedim. Dİkkat etmem gereken bir detay var mı ?

Bir de Apple telefonum bluetooth ile sisteme bağlandıktan sonra aracımdan inince telefonun zil sesi yüksek bir seviyeye ayarlanmış oluyor, kısıyorum, yeniden seyahat edince tekrar araç bağlantısından sonra yeniden yükseliyor.

Yardımınızı rica ederim.

clskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik saat uygulaması kapalı, yine de saat değişiyor, ayrıca telefonun zil sesi otomatik artıyor. ARaçtan inince telefon çaldığında en yükseğe yakın bir düzeye ayarlanmış oluyor, bu da çok can sıkıcı bir durum.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun 2016 HB ICON aracımda da var. Ben akü'nün zayıfladığını düşünerek araştırma yapmamıştım. Muhemelen akü zayıf ve soğuk havalarda yapıyor bu sorunu.