Rlink Sorunu

ScheweppS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce rlink güncellemesi yaptık 2 talisman aracımız var birinde sorun olmadı 8x sürüm... ama diğer araçta bir çok fonksiyon devre dışı kaldı... aracı servise götürdük şu anda çözemeyiz araştırmamız lazım dediler. update yapılırken kesinti yaşamış gibisinden konuştular...

Daha önce bu sorunu yaşayan, çözüme gitmiş arkadaş varmı ? destek taleplerinizi beklerim... / İstanbul

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce rlink güncellemesi yaptık 2 talisman aracımız var birinde sorun olmadı 8x sürüm... ama diğer araçta bir çok fonksiyon devre dışı kaldı... aracı servise götürdük şu anda çözemeyiz araştırmamız lazım dediler. update yapılırken kesinti yaşamış gibisinden konuştular...

Daha önce bu sorunu yaşayan, çözüme gitmiş arkadaş varmı ? destek taleplerinizi beklerim... / İstanbul
Merhaba.Güncellemeyi kendiniz mi yaptınız?İki aracta icon mu?Ne problemler yaşadınız acaba?

ScheweppS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Güncellemeyi kendiniz mi yaptınız?İki aracta icon mu?Ne problemler yaşadınız acaba?

evet guncellemeyi kendimiz yaptık araç icon paket ( araçlar ) birinde hiç bir sorun yok birinde yarım yamalak

sorunlardan bazıları...
sensörler devre dışı
geri kamerası devre dışı
mod sürüş yaparken direk eco moda geçiş tuşu devre dışı
klima çalışmasına rağmen on of görülmesi devre dışı
ısı dereceleri ortalama tüketim dijitaller devre dışı...

çözümü olan arkadaşlar irtibat geçebilirse memnun olurum

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Önceki sürüm v7 miydi?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu güncelleme genelde önyükleyici sürümü yeni ise problem çıkarmıyor ve v7 olsaydı önceki yazılımınız onun caresi vardı.Geri dönüş yapmak için bir program dosyası var.Ama v2 ye geri döndürmez.
V8 i tekrar yüklemeyi denediniz mi?

ScheweppS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki surume geçemedik sistem güncel sürüm kullanıyorsunuz uyarı si veriyor yapila bilecek her hangi bir sey var ise yardımcı olursanız sevinirim

ScheweppS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski surume donmek onemli degil v7 falan da olabilir nasil bir yolu var acaba

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Önceki surume geçemedik sistem güncel sürüm kullanıyorsunuz uyarı si veriyor yapila bilecek her hangi bir sey var ise yardımcı olursanız sevinirim
R LINK klasörü içerisine force_update.txt yazıp tekrar denemenizi tavsiye ederim.Ancak bunu daha önce ben yapmadım.Sonuç ne olur bunu da bilmiyorum.V2 den V8 e geçiş maalesef sıkıntılı.
Belki bu durumunuzu düzeltir.Yoksa ya tek tek bu beyinlerin yeniden tanıtılması,ya da renault.net ten sizin araç donanım bilgilerinin otomatik tanıtılması gerekiyor.
force_update.txt diye boş bir dosya oluşturup r link klasörü içine atıp bir de öyle deneyin.
Bu arada diger aracın sürumü v2 miydi?Ya da hiç değistimi ana cihaz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Eski surume donmek onemli degil v7 falan da olabilir nasil bir yolu var acaba
Benim bahsettiğim eskiden v7 olan yazılıma döndürüyor.Yani değişillikleri geri alıyor.V2 de aynı çalışmayabilir.