RNA 1.4 Buğu Sorunu?

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-2 aydır aracımdan ayrı şehir dışındaydım. Memlekete geldim (Samsun)... R19'umu bugün garajdan çıkardım yıkadım temizledim kuruladım yola çıktım fakat buğudan önümü göremedim. Bezle sildim hepten kötü oldu. Abartısız sanki çamura büründü camlar. Klima olmadığı için fanı hem sıcakta hem soğukta son ayarda denedim imkanı yok çözemedim. Hava akımını cam dibine verin diye yazmışlar ama benim arabada her tarafa çevirdim düğmeleri fakat cam dibine hiç üflemiyor, az da olsa gelmesi lazım ama hiç gelmiyor? Yardımlarınızı bekliyorum...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sol da ki kol , saat yönünde son ayarda olması gerekir .
Orta kol , sıcaklık ayarıdır .
Sağ kol , fan hızı ayarı .

En sol kol işlemiyorsa teli kırılmıştır .

Şöyle bir tavsiye de bulunayım , garajda bekleyecek aracın camları incecik de olsa açık bırakılmalıdır .

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sol da ki kol , saat yönünde son ayarda olması gerekir .
Orta kol , sıcaklık ayarıdır .
Sağ kol , fan hızı ayarı .

En sol kol işlemiyorsa teli kırılmıştır .

Şöyle bir tavsiye de bulunayım , garajda bekleyecek aracın camları incecik de olsa açık bırakılmalıdır .

Düğmelerin işlevlerini biliyorum fakat sadece ayaklara ve yüze üflüyor. Cam dibine üflemiyor. Tüm düğmeler çalışıyor aslında ama sorun ne bulamadım. Acaba bi yerini mi temizlemek gerekiyor filtre felan v.s..

YiGitalp

ID=04, R5 Coupe,
Genel Başkan
Bilgi Girilmemiş
Düğmelerin işlevlerini biliyorum fakat sadece ayaklara ve yüze üflüyor. Cam dibine üflemiyor. Tüm düğmeler çalışıyor aslında ama sorun ne bulamadım. Acaba bi yerini mi temizlemek gerekiyor filtre felan v.s..

İsterseniz birde bugu onleyici spreyle sansinizi deneyin derim.Benim R5 in camlarida hep bugulaniyordu yagmurlu havalarda bende cozumu bugu onleyici spreyde buldum.Velhasil %90 engelliyor bugulanmayi...:eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı yıkadım demişsiniz daha önce böyle yapıyor muydu bu bir... iki aracı yıkadığınız için buğu yapmış olabilir paspaslar filan nemli bırakmayın halısı filan ıslak kalmasın bunlar buğu yapar ve engelleyemezsiniz..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

O zaman sizin yönlendiricinin teli kopmuştur .

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Camlara giden havalandırma kanallarında tıkanma olmuş olabilir, yada kanal yerinden çıkmış olabilir...

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsterseniz birde bugu onleyici spreyle sansinizi deneyin derim.Benim R5 in camlarida hep bugulaniyordu yagmurlu havalarda bende cozumu bugu onleyici spreyde buldum.Velhasil %90 engelliyor bugulanmayi...:eyv

Önerebileceğiniz markalar var mı?

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı yıkadım demişsiniz daha önce böyle yapıyor muydu bu bir... iki aracı yıkadığınız için buğu yapmış olabilir paspaslar filan nemli bırakmayın halısı filan ıslak kalmasın bunlar buğu yapar ve engelleyemezsiniz..

Yapıyordu fakat bu kadar yapmıyordu? Dün resmen kenara çektim önümü göremedim..

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman sizin yönlendiricinin teli kopmuştur .

ÇEvirdiğimde diğer iki tarafa sorunsuz aktaruyo havayı sadece cam dibine üflemiyor. Sorunun yönlendirici telinde olduğundan emin misiniz? Eminseniz sökmeye çalışıcam. Kafamı bozup duruyo zaten :sinirli