Rnav ve harita güncellenmesi ile ilgili birkaç soru

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

rnav ve harita güncellemesi ile ilgili birkaç sorum olacaktı. konuyla ilgili yapılan bir paylaşımda daha önce de sormuştum ama cevap alamadım. bir yandan da konuyla ilgili birçok paylaşım yapıldığından açıkcası baya kafam karıştı. aracım 2013 clio 1.5 icon. forumda paylaşılan dosyalar ve yönergeler doğrultusunda 4.0.3 rnav sürümünü, sırasıyla 6.0.3, devamında 7.0.5 sürümüne güncelledim. bu güncellemeler sırasında dboot 2.0 uygulamasını da yükledim. en son başarılı bir şekilde 2017 haritasını da yükledim. işlemler sırasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. yeni harita da normal güncel haliyle sorunsuz çalışıyor. şimdi diyebilirsiniz "kimisinin haritası açılmıyor, kimisi 4.0.3'e geçmeye çalışıyor. sen ne güzel halletmişsin, sıkıntın ne kardeş" :)

kafama takılan, 8.0.5, 9.1.1. gibi diğer paylaşılan sürümler (hatta bunların dışında daha ileri sürümler var mı bilmiyoum) merak ettiği şey; ne bileyim hız olarak, görsellik olarak ya da yeni eklenti olarak bu sürümler arasında cok ciddi farklar var mı? 7.0.5 sürümünde sorunsuz çalışan 2017 haritası, diğer sürümlere geçince bozulabilir mi? her sürüm için, o sürüme özel 2017 haritası mı bulmam gerek yoksa hangi sürümü yüklersem yükleyeyim, 7.0.5 sürümündeki harita her şekilde her sürümde sorunsuz çalışır mı? veyahut pişmiş aşa soğuk su katmak misali, hiç maceraya fantaziye gerek yok, 7.0.5 sürümü ile yola devam mı edeyim?

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba harita navigasyon ile alakalı olup sadece haritanızın güncel kalması ile ilgilidir sürümle ilgisi yoktur.2018 haritasını temin ettiğinizdede aynı şekilde dboot ile girip aynı şekilde kopyala yapıştır yaparak haritanızı güncelleyebilirsiniz.7.0.5 ile devam etmeniz şu an için en sağlıklısı 9.1.1 de de görsel olarak farklılık yok gibi birşey

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda verilen 7.0.5 sürüm görsel ve çalışma olarak gayet güzel,haritaları da otomatik güncelliyor zaten.

Sorun 7.0.5 MD skin yüklerseniz,skinde kullanılan İgo8 navigasyonların iyi çalışmaması.Yoksa ben skin ve igo kullanmam,arabanın orjinal navigasyonu yeter diyorsanız sıkıntı yok.

Ben en çok İgo8_birdru kullandığım için zorda olsa 4.0.3 e mecburen döndüm..

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.05 md media skin ne geçtikten sonra navi gasyonda sinyal kesikliği her beş saniyede bir oluyor. Başka yükleyen arkadaşlarda oluyormu bilmiyorum. Bunu nasıl düzelte biliriz.

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.05 md media skin ne geçtikten sonra navi gasyonda sinyal kesikliği her beş saniyede bir oluyor. Başka yükleyen arkadaşlarda oluyormu bilmiyorum. Bunu nasıl düzelte biliriz.

Bizim r-navların işlemcisi standart ARM değil MIPS tabanlı.O yüzdende çoğu Windows CE uygulaması düzgün çalışmıyor,özel uygulama gerekiyor veya programları buna göre uyarlamak gerekiyor.
Yada igolar gibi 4.3 skinde çalışıp 7.0.5 MD de sıkıntı yaratıyor.

Skin,r-nav ve program bilgisi olan arkadaşlar uğraşıp düzeltebilsede yeniden 7.0.5 MD ye geçsek,ne güzel olur..

Son düzenleme:

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda verilen 7.0.5 sürüm görsel ve çalışma olarak gayet güzel,haritaları da otomatik güncelliyor zaten.

Sorun 7.0.5 MD skin yüklerseniz,skinde kullanılan İgo8 navigasyonların iyi çalışmaması.Yoksa ben skin ve igo kullanmam,arabanın orjinal navigasyonu yeter diyorsanız sıkıntı yok.

Ben en çok İgo8_birdru kullandığım için zorda olsa 4.0.3 e mecburen döndüm..

4.0.3 sürümünü kullandığım zamanlarda igo navigasyonunu yüklemiştim ama açıkcası pek beğenmemiştim. hem görsel tasarım, hem de kullanış pratikliği açısından zayıf gelmişti. video oynatma olayı da, işte yok video şu çözünürlükle olursa, yok şu formatta olursa çalışır falan filan; aman uğraşamam diyip flash bellekten silmiştim. aracın kendi navigasyonunu beğeniyordum, kullanış açısından pek sorunum da olmadı ama işte yollar sürekli değiştiğinden harita baya eski kalmıştı. 2017 haritası gerçekten ilaç gibi geldi. hele ki 7.0.5 sürümü görsel olarak daha güzel ve temiz. merak ettiğim, şu 8.0.5 veya 9.1.1 sürümlerinin 7.0.5 sürümünden çok farkı var mı? çünkü internette bakınca sürümler arası farklarla ilgili pek kaynak bulamadım. eğer fark yoksa 7.0.5 öyle kalsın, şu şekilde güzel.