Rödaj aşamasındaki motor

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfır araç ve arkadaşa vermek tartışılır, şimdi rodaj mı var hey gidi eski günler o 10bin km bitmek bilmezdi. Şimdi zaten rodajlı çıkıyor araçlar, sadece parçaların birbirine uyum sürecinde biraz dikkat etmek yeterli olur. Çok takarsanız illaki bi yerinden sıkıntı çıkıyor. :)

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir şey olmaz o kadardan :) Aracım 600km yi daha yeni geçti. Çok agresif kullanıyorum. Rodaj dönemini pek önemsediğim söylenemez. Daha bir sorunla da karşılaşmadım 100km de ortalama 9.5lt şuan onun haricinde bir sorun yok :)

Hayırlı olsun bu arada
9,5 hayırlı olsun :) bu rakamları gorunce kendı kendımı rahatlatıyorum Ancak ıns yakıtı duzeltırsınız sağ ayağa bıraz dıkkat Kazasız surusler dılerım.

Numb7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9,5 hayırlı olsun :) bu rakamları gorunce kendı kendımı rahatlatıyorum Ancak ıns yakıtı duzeltırsınız sağ ayağa bıraz dıkkat Kazasız surusler dılerım.

:D :D Dizelde üstünüze görmedim daha :)

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar clio 4 1.5 dci'ımı yeni aldığım zaman daha pek sürme fırsatı bile bulamamışken bir tanıdık test etmek isdeyince onu kıramayıp anahtarı verdim. Fakat aracı çalıştırır çalıştırmaz motor soğukken ilk vitesde aniden kalkış ve yüksek devir çevirdi. Sizce bir zarar vermişmidir aracıma :( araç kitapcığında bunun yapılmamasını yazıyor

aklınıza bile gelmesin, sürekli tekrarı yapılmadığı sürece sıkıntı olmaz. motor aksamının uzun ömürlü olduğu düşünülürse bir kez zorlamayla ne kadar zarar verebilir ki.

devede kulak bile değil, kulaktaki bir tek tüy:)