Rodaj

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ahmet usta korkulur senden :) iyi ki sıkıştırmamışsın. Araç açıldığında kaç km. hıza çıkmayı düşünüyorsun? :)
kaidr15 kardeşim, sende kullanma kılavuzu ne diyorsa aynen onu yap. Araçlarımız yenide olsa bir alıştıma süreci vardır, ismi rodaj olur veya başka bir şey olur. Sen zaten en güzel kararı vermişsin, karacan'ın dediğini yapmaya karar vermişsin. Çevrene soranlar olursa aynı tavsiyeyi ver.

rodaj olayı yok eskisi gibi.ilk 1000 km aracı çok sıkıştırmamak gerekir motorun içindeki malzemenin tazeliği açısından.ben 1000 km 130u geçmedim simdi basıyorum 150-160 yavaş yavaş açıyorum motoru bi zararı olmaz.

ahmetusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
150-160 afaki değerler değilki 1.2 motorda 4-5 bin devirde bu hızı yapıyor 7 binde sürekli basmıyorsun araca. belli bir hıza çıkma amacım yok düzenli yavaş yavaş hızlanarak araca bi zarar gelmez bunu şöförlüğü olan motorun yapısını bilen herkes bilir. sıkıştırmakdan kastım 6-7 bin devir aralığında vites değiştirmek kesiciye düşürmek 5 den 3 e çekme gibi veya rampa yukarı basmak gibi kullanım aracı sıkıştırır.yoksa düzenli hızlandıkdan sonra 200le git bi zararı olmaz araca.