Rolanti ayarsiziliği

soners

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
2 ay önce 2000 model 2000 motor megan rxt aldım.Aldığımda araçta lpg yoktu.Daha öncede hiç takılmamış.Araçta rolanti sorunu var.Rolanti çok yüksek çalışıyor.Gaza ani bas çek yaptınmı düşüyor.Sonra yine çıkıyor.20 ye kadar çıkıyor.Sonra tekrar bas çek yapıyorum.Lpg taktırdım yine aynı sorun.
Yani arkadaşlar.Sorun benzindeykende vardı,lpg de de devam etti.
Arkadaşlar bu sorunu bulmak için nerden başlamalıyım.
Yardımlarınızı bekliyorum..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servisden arıza tespiti yaptırmanız gerek kelebek gövdesi olabilir rolanti düzenleme vanası arızalı olabilir olurda olur elektrikli bi bilgisayara bağlatmanızda fayda var.:eyv

soners

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servisden arıza tespiti yaptırmanız gerek kelebek gövdesi olabilir rolanti düzenleme vanası arızalı olabilir olurda olur elektrikli bi bilgisayara bağlatmanızda fayda var.:eyv
O zaman yarın.Bir yetkili sevise gidelim bakalım ne diyecek.

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen rolanti valfi diyeceklerdir. Gaz kelebeği o ringi de sorun çıkartabilir.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
boğaz kelebeği temizlenecek, oringler değiştirilecek 40tl

BURKY

Burak SOLAK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de vardı sanayide ustam kelebek kutusunu temizledi iyi gibi oldu ama gecmedi beni rahatsız etti iyice yetkili servise götürdüm kelebek kutusu ve bir kac parca degisimine 1000 tl verdim suan aracım rahatca sorunsuz bir şekilde çalışıyor memnunum en ufak bir şeyde bile yetkili servise gidecegim çünkü aracımı yetkili servisten başkası ellemesin arkadaş bundan sonra...sana tavsiyem yetkili servise götür biran önce

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var, boğaz kelebeği temizlendi ama sorun çözülmedi, aklımda rolanti valfi var, en kısa zamanda deneyip sonucu yazacağım.

soners

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim sorunum çözüldü.
Saolsun emin abi halletti.Sorun kelebegin gövdesindeki Gaz yayındaymış.Aslında değişmesi gerekiyormuş.Ama bütcem şuanda müsait değil dedim oda bir şeyler yaptı.Zımparala dı,yonttu adam baya uğraştı ve oldu şimdi çok iyi.Belki zamanla yine arıza yapar ama şuanda dediğim gibi bütcem yok.