Rolanti devri yükseldi

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalın kaloriferi cama veriyorsan klimayi aktif ediyor devir o yuzden dusmuyor olabilir
yok abi ayaklara havayı ayaklara yönlendiriyorum tüm araç hızlıca ısınıyor zaten. bu sabahda dikkat ettim hep 1000d/dk da arada az artıyor düşüyor titreşimli gibi oluyor düzeliyor bakımda bozdularmı acaba kurt düştü içime...

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğerki aracınız dizel genel olarak 5-6km'lik kısa güzergahlarda aracınızı kullanıyorsanız.

Rölanti devrinin yükselmesi dizel partikül filtresinin temizlenmesi içindir. Daha önceki dizel aracımdada oluyordu tabiki dpf varsa.

Aracınızı motor sıcaklığı normal seviyeye geldiğinde biraz yüksek devir düşük vitesle zorlarsanız dizel partikül filtresi temizlenecektir.
abi benzinli 1.2 75hp versiyonu

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
küçük bir deneme yap istersen. işe giderken yolunu değiştirip biraz uzat hararetin orta seviyeye geldiğinden emin ol, bakalım düşecek mi? bakım sonrası devir ayarı değişmez değişmesi için ya yazılım değişmeli yada farklı bir arıza olması lazım.

bu ihtimalde olabilir
abi h.sonu ş.içi 25km belki daha fazla kullandım kırmızı ışıkda durunca aynen rolantisi yüksek o sürede ısınmaması imkansız kaldıki gündüz 17-18derecelerde tamamen imkansız... Ön düzenekle alakalı parçaları bekliyorum gelsin değişime verince bunada baksınlar. tüketim tam depoyla 660-710km aralığı yol gidiyordum 530-610 km aralığına düştü fark fazla geldi bana....

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayaklara ama camlar ile beraber ayaklara verirsende klima calisiyor .. Dikkat et camdan sonra ayak ve cam 2si1 arada var ondada klima aktif oluyor

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ac ışığı kapalı soğukda dışarıdaki havayı içeri veriyor sıcaktada ya rezistant la ısıtıyor yada motor ısısından içeri veriyor ben ayaklara olana daha yakın tutuyorum zaten ısınan hava yükseliyor arabayı ısıtıyor. Bu sabah hiç kaloriferi de açmadım durum aynı biraz daha gözlemliyim resimde çekerim daha olmadı

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soylemek istedigini anliyorum bende ayni sorunu yasadim , cam yada ayakve cam tarafina aldigimda kaloriferi fani actigimda klima kompresoru devreye giriyor , klima isigi yanmadan .! Bi kere ac ye basiyorum klima isigi yaniyor daha sonra ac ye bir daha basiyorum klima devre disi oluyor