Rölanti motoru acil destek😥😥😥😥

enver86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acil yardım çağrısı 😃😃😃 İyi günler 98 model 2.0 8v aracımın rölanti sensörü değişti markası sagem. Fakat rölanti yüksek kalıyor ve ara ara gaz verir gibi yapıyor. Usta 2-3 güne motor ayarlar dedi ama ayarlarmi yoksa ürün de sikintimi var. Birde bunun ayarı oluyormu kontak aç kapa soket sök şeklinde bilen varsa tarif edebilirmi.

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acil yardım çağrısı 😃😃😃 İyi günler 98 model 2.0 8v aracımın rölanti sensörü değişti markası sagem. Fakat rölanti yüksek kalıyor ve ara ara gaz verir gibi yapıyor. Usta 2-3 güne motor ayarlar dedi ama ayarlarmi yoksa ürün de sikintimi var. Birde bunun ayarı oluyormu kontak aç kapa soket sök şeklinde bilen varsa tarif edebilirmi.

Düzelmez..rolenti sensörü ile alakali olduğunu dusunmuyorum

enver86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki nasıl bir yol izleyecez bilemedim siz bunun ayarlanmasını biliyormusunuz.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolantı ayarı makıneye baglanıp yapılması lazım ayrıca rolantı valfı bozuk degılse soketı bozuktur kablolarında sıkıntı varıdr.

enver86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayara bağlıyorlar ama hiçbir şey çıkmıyor sorun yada başka birşey anlam veremedim

enver86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet gaz kelebeği temizlendi. Araç şimdide duru vaziyette direksiyon direksiyon çevirince sağa sola rolanti yükseltiyor, birde benzinde bozuk çalışıyor rolantide tekler gibi sallantılı ve çiyi benzin kokutuyor. gazda sorun gözükmüyor saat gibi çalışıyor ayarlarınada baktırdm ama benzinde bozuk çalışıyor. 1-2-3. viteslerde bazen geç toparlanıyor birden atağa kalkıyor gibi hafif tekleme de yapıyor arada bu bobinlerdenmidir buji yeni değişti.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet gaz kelebeği temizlendi. Araç şimdide duru vaziyette direksiyon direksiyon çevirince sağa sola rolanti yükseltiyor, birde benzinde bozuk çalışıyor rolantide tekler gibi sallantılı ve çiyi benzin kokutuyor. gazda sorun gözükmüyor saat gibi çalışıyor ayarlarınada baktırdm ama benzinde bozuk çalışıyor. 1-2-3. viteslerde bazen geç toparlanıyor birden atağa kalkıyor gibi hafif tekleme de yapıyor arada bu bobinlerdenmidir buji yeni değişti.
Ateşleme sistemi sorunlu olsa lpgde de sorun olurdu . Rölanti motoru değişmeden önce böyle bir sorun yoktu değilmi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Renault 19u olan bir arkadaşım gaz kelebeği ni temizleyince yarım saat kadar akü kutup başını söküp bekliyor kutup başını takınca 5 defa kontağı gösterge ışıkları yanan kadar bekliyor (marş basmaya hazır iken kontağı geri kapatın) sonrasında aracını çalıştırıyordu.Bu şekilde kalibrasyon yapılıyormuş . Ben yapmadım denemek isterseniz denenebilir zararı olacağını düşümüyorum

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak acikken motor calismazken tam gaz yapip biraz bekleyin sonra cekip biraz bekleyio kontagi kapatin bazi marka araclarda bu ise yariyor.