Rolanti sorunu

cevdet_008

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaslar 1998 model renault 19 enjeksiyonlu aracim var rolanti sorunu yasiyorum motor sicakken dahi isiklarda durdugum zaman devir saati dusuyo titreme yapiyor formda okudum bi cok sey yazmislar ama bide resimli anlatimi yorlarlarsa uygulamalari bende yapmak istiyorum sorunu cozebilmek icin yardimci olursaniz sevinirim

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaslar 1998 model renault 19 enjeksiyonlu aracim var rolanti sorunu yasiyorum motor sicakken dahi isiklarda durdugum zaman devir saati dusuyo titreme yapiyor formda okudum bi cok sey yazmislar ama bide resimli anlatimi yorlarlarsa uygulamalari bende yapmak istiyorum sorunu cozebilmek icin yardimci olursaniz sevinirim
LPG niz yarı sıralı denen şeyden se yakıt hava karışımını bir bant yardımı ile hava filtresi girişini biraz kapatın düzelecektir..

cevdet_008

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arac yari sirali sistem takmislar bazen duzeliyo bazen titreme yapiyor torpitoyu bile oynatiyo o derecede

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinde de yapıyormu aynı şeyi ? eğer benzindede yapıyorsa Rolanti vanasını değiştirin, aynı sıkıntı bendede var, yakın zamanda değişicem rolanti vanasını.

beyaban__

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz telinin gergi yayının altında ayar vidası var onu azıcık sık yükselir cok basit kaputu ac bak göreceksin

spectrum05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aynı sorunu bende 3 aydan beri yaşadım ,neyse ki çözdük.Çözüm ;sibop ayarında ,hem titreme bitiyor hem çekiş artıyor.