Rölanti sorunu

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım scenic 2 1,5 dci, aracımda şöyle bir sorunum var; aracım rölantideyken bazen devir düşmesi yaşıyor, bazen de nadiren stop ediyor...enjektörlere pompa elamanlarına baktırdım. pompacı dedi ki; abi bu enjektör memesi midir nedir ondan dolayı yapıyor iyi dedik hadi onuda değiştirdik(250 tl delphi marka) sonra da mazot filtresini değiştirdik. ama sorun devam ediyor bilgisayara bağlayınca da bir şey çıkmıyor. valla zaten arabaya son bir ayda yaptığım bakımlar şöyle, el freni motoru, 4 disk ve balataları, traverz takozları z rotları motor kulakları, sol aks...yani varya bebeler sevmese satacam arabayı...ford toyota fiat ve vw, hyundai sahibi olmuş biri olarak diyorum ki fransız malına fransız kalmak lazımmış...Neyse konumuza dönersek, usta diyor ki, birde pompayı değiştirelim öyle bakalım..bende diyorum ki sorun beyinden yada elektirikden olabilir mi??? dediğim gibi araçta rölanti de devri düşmesi ve nadir stop olayı var araç genel de de tek marjda çalışır

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gebze tarafına gideceğim oralarda iyi bir usta tavsiye edecek var mı acaba

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durum bende de oldu, aynı süreçten geçtim, en sonunda yakıt pompası değişince düzeldi.

2005 1,6 otomatik benzinli aracımı alalı çok olmadı, şimdiye kadar değişenleri saysam, of yani. Şu anda bile serviste :/ yakında tüm başımdan geçenleri yazacağım ayrı bir post'ta.