Rolantide gelen ses

MetalFasut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 1 hafta önce 71 binde Atiker sıralı tüplü 2003 model sedan Clio authentique 1.4 aldım. Rolantide beklerken motordan 'tır tır tır' diye ses geliyo Debriyaja basınca kesiliyor normal mi? Ses tam olarak hava filtresi kutusunun alt tarafından geliyor nedeni ne olabilir.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı benzine alın .
Eğer devam ediyorsa ateşleme ve rolanti sensörüne yönelin.

Eğer LPG de yaapıyorsa , Bujileri değiştirin ve LPG kalibrasyonu yaptırın .

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
debriyaja basınca kesiliyorsa debriyaj bilyasından olabilir

cobrasnake

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg enjektörlerinden diye biliyorum

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baskı balatadan geliyordur bende de aynı sıkıntı oluyor baskı balata değişiminden sonra başlamıştı ustaya sorduğumda baskı balatadan geliyor demişti

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj bilyasından büyük ihtimalle..

MetalFasut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baskı balatadan geliyordur bende de aynı sıkıntı oluyor baskı balata değişiminden sonra başlamıştı ustaya sorduğumda baskı balatadan geliyor demişti

Baski balatayi degistirdigin halde devam mi ediyo ses onu anlamadim benim debriyaj baya bi yukarda kavriyo zaten ama oyle ileri dercede sorunlari yok su an (rampada geri kacirma,koku gelmesi felan) ne kadar daha gider acaba bu sekilde

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baski balatayi degistirdigin halde devam mi ediyo ses onu anlamadim benim debriyaj baya bi yukarda kavriyo zaten ama oyle ileri dercede sorunlari yok su an (rampada geri kacirma,koku gelmesi felan) ne kadar daha gider acaba bu sekilde

ses baskı balata değiştirdikten sonra başladı. her hangi bir problem yaratmaz işçiliği özenli yapmazsan böyle sorunlar çıkar lıkır lıkır ötüyor arada. servis aracımızda da aynısı oluyor.eğer sizdeki de aynı problemse araca falan zararı yok sadece titiz insanların beynini törpüler o kadar

MetalFasut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses baskı balata değiştirdikten sonra başladı. her hangi bir problem yaratmaz işçiliği özenli yapmazsan böyle sorunlar çıkar lıkır lıkır ötüyor arada. servis aracımızda da aynısı oluyor.eğer sizdeki de aynı problemse araca falan zararı yok sadece titiz insanların beynini törpüler o kadar

Arac kac model sizinki birde ne kadara degisti baski balata

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal debriyaj bilyasından debriyaja basınca geçiyormuş debriyajla alakalı illaki