Rölantide Sürekli Titreme ve Stop Etme

Ztn16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntı yaşayan arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
Aynı sorunu bende yaşıyordum sürekli bi geçiyodu bi kaç hafta sonra tekrar yaşıyordum sinir bozucu birşey tamirciye götürüyodum cihaza falan bağlıyolar onu değiş bunu değiş diyip durdular fakat öyle olmuyo beyne arıza göndermeyen elektronik arızalarda varmış başka bir tamirciden ogrendim neyse sonuç olarak benzin pompasının orda ki soket temassızlık yaptıgı için yeterli benzin gitmediginde stop ediyormus bunu oğrendim gittim soket aldım 20 liraya 20 liraya da soketi bağlattım sorunum çözüldü bu arıza sorunda beyne arıza göndermiyor.O yüzden bulması zor bir durum.Soket almaya gittigimde ordaki arkadaşta sürekli bunun yaşandıgını bozuldugunu söyledi.
Hafif bi temassızlık bile yapsa gaz yemiyordu. Bakıp sansını dene derim.

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 haftadır deniyorum aracı. En son lambda sensoru hata verdi onu orjinal ustundeki de zaten bosch muş onla değiştirdim. Gaz gememe problemi sanırım bu sefer çözüldü. Şu an bi rahat ettim . Artık az yakıyor.
Nadiren rölantide fazla dusme olup topluyor . Elektrovana yi söktüm temizledim . Temizdi ama . Söküp elektrik vererk denemek lazım ama bunu deneyebilecek usta var mi acaba?
Bundan sonra çıkması muhmetel arızalar
Elektrovana
Yağlı Kasnak
Lpg enjektorunun biri sesli çalışıyor .

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün triger seti değişti sentesi 1 diş kaçıkmış aracın.
Hiçbir usta anlayamamıştı.
Kaçık olsa daha cok titrer abi flan dediler.
Kimi ustalar supaplar erimiş dedi neler neler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bugün triger seti değişti sentesi 1 diş kaçıkmış aracın.
Hiçbir usta anlayamamıştı.
Kaçık olsa daha cok titrer abi flan dediler.
Kimi ustalar supaplar erimiş dedi neler neler.
Bununla geçmiş olsun

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyw saol hocam

ormancı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 megan benzin lpg aracimda ayni olay vardi stop edecek kadar rolantide titreme hatta seyir halinde kesik kesik calisma vardi ariza kaydi gorunmuyordu gitmedigim ne motorcu nede elektrikci kalmisti bir gun sigorta kutusunu kurcaladim baktimki kahverengi 12 pinli sokette kahverengi kablonun ucu yanmis orayi biraz kurcaladim aracin calismasi duzeldi
elektrikciye gittim durumu anlattim bu kablo benzin pompasini besleyen kabloymus tamir edildi ve aracim duzeldi birde arka koltugun altindaki benzin pompa soketidee tamir gordu sizin aracinizdada boyle bir ariza olabilir yardimci olabildiysem ne mutlu

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
2004 megan benzin lpg aracimda ayni olay vardi stop edecek kadar rolantide titreme hatta seyir halinde kesik kesik calisma vardi ariza kaydi gorunmuyordu gitmedigim ne motorcu nede elektrikci kalmisti bir gun sigorta kutusunu kurcaladim baktimki kahverengi 12 pinli sokette kahverengi kablonun ucu yanmis orayi biraz kurcaladim aracin calismasi duzeldi
elektrikciye gittim durumu anlattim bu kablo benzin pompasini besleyen kabloymus tamir edildi ve aracim duzeldi birde arka koltugun altindaki benzin pompa soketidee tamir gordu sizin aracinizdada boyle bir ariza olabilir yardimci olabildiysem ne mutlu
Bilgilendirme için teşekkürler [emoji122]