Rolantideki tır tır tırrr Sesi

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk defa benzine aldığımda farketmiştim(gaz bitmişti) o günden beri devam benzin/lpg farketmiyor, sadece rolantide böyle ön konsolun ortasıyla hafif sağından geliyo gibi bir ses var tır tır tır tırrr diye 0 ile 10bin devir arası, devir yükselince yada hareket halinde ses yok yada motor sesiyle birlikte duyulmuyor, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler
scenic 2 1.6 lpg bva araç

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim motor kaput altında sileceklerin altında kalan bölümdeki polen filtre kapağı ; motorla şase arasına düşmüşse veya bu bahsettiğim kapak yerine oturmayıp mandalları kilitlenmemişse bu bahsettiğiniz sesi rölantide yapıyor.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki scenic 2004 privilege aracımda başıma geldi ; Sagolsun polen filtreyi değiştiren usta kapağı yerine takmamış. 2 gün kafayı yedim. araç rölantide konsolun ortasında tırrrr diye bir ses. araç hareket edince ses duyulmuyor yada motor sesine karışıyordu. 2 gün aracın altını üstüne getirdim. birde motor bölümüne bakayım ki bizim polen filtre kapağı yok. kolu sıyırıp ileri uzattım ki bizim kapak arada boşta duruyor. yerine takıp mandallarını kilitledim ses gitti.

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi olabilir bak çünkü ses polen filtresi değiştikten snra başladı teşekkür ederim

Son düzenleme:

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk defa benzine aldığımda farketmiştim(gaz bitmişti) o günden beri devam benzin/lpg farketmiyor, sadece rolantide böyle ön konsolun ortasıyla hafif sağından geliyo gibi bir ses var tır tır tır tırrr diye 0 ile 10bin devir arası, devir yükselince yada hareket halinde ses yok yada motor sesiyle birlikte duyulmuyor, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler
scenic 2 1.6 lpg bva araç
videoda ekledim son ses izlerseniz anca geliyor ses telde daha netti yardımları bekliyorum

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bu ses yapabilecek şeyler belli ki rölantide geliyor. Zaten araç yüke binince yani hareket edince aracın titreşimi azalır. Bence bu sesi yapabilecek ihtimaller : * dikiz ayna altındaki minik fanın tozlanması * polen filtre kapağın yerine oturmaması * tavan aydınlatma dibindeki boşluk veya kırık tırnaklar * kapı dış çıtalarındaki boşluklar * sunroof bademlerindeki aşınma sebebiyle sunroof kızaklarındaki boşluklar Aklıma gelenler.

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bu ses yapabilecek şeyler belli ki rölantide geliyor. Zaten araç yüke binince yani hareket edince aracın titreşimi azalır. Bence bu sesi yapabilecek ihtimaller : * dikiz ayna altındaki minik fanın tozlanması * polen filtre kapağın yerine oturmaması * tavan aydınlatma dibindeki boşluk veya kırık tırnaklar * kapı dış çıtalarındaki boşluklar * sunroof bademlerindeki aşınma sebebiyle sunroof kızaklarındaki boşluklar Aklıma gelenler.
videoyu tekrar izleyin bence yusuf bey size fikir vericek :) sorunu bugün gittiğim yetkili renault servisi izmir renotoda buldum, motor sağ üst kulağından yapıyormuş bilgilerinize