RS intercooler büyütme destek

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb. öncelikle herkese iyi forumlar

60mm lık bir cooler alsak lag yapar mı ? yada 50mm likmi almamız lazım ? yorumlarınız için gerekli bilgileri aşağıda yazdım :

şuan için bar 1.1 civarında basıyor turbo , decat var ve cat sonrasıda düz borumuz devam ediyor gerekli alt yapı olduğunu düşünüyorum ancak tecrübe eden arkadaşların yardımları sevindirir :)

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
lag falan yapmaz ama tam olculeri nedir hangi urunu almak istiyorsunuz, universal veya direk montajı mevcut bir cok intercoller var piyasada önemli olan litre olarak ölcüsü
bu arada biz daha dün bir tane aldık 60mm lik direk montaj olan cinsten 70 olsa onu alırdım bence ne kadar büyük o kadar iyi tabi cok asırı buyuge gitmedikce

Son düzenleme:

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lag falan yapmaz ama tam olculeri nedir hangi urunu almak istiyorsunuz, universal veya direk montajı mevcut bir cok intercoller var piyasada önemli olan litre olarak ölcüsü
bu arada biz daha dün bir tane aldık 60mm lik direk montaj olan cinsten 70 olsa onu alırdım bence ne kadar büyük o kadar iyi tabi cok asırı buyuge gitmedikce
Core Size: W244mm×H635mm×T60mm
Overall Size:W302mm×H795mm×T110mm or 100mm
Inlet/Outlet:φ50mm/φ50mm

ölçüleri bunlar , siz hangi ürünü nekadara aldınız bu konudada bilgi verebilirmisiniz bana özelden yada buradan...

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Turbonun bar basıncı ile interkolun hacmi arasında denge vardır... buyuk interkolde turbo basıncı yetersız kalabilir vede motora giren basınçlı hava azalır, dolayısıyla da verim kaybı olur... fabrikanın araçla ilgili tubo-interkol teknik verilerini bilmek lazım... ;)

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çakma intercooler ın en büyük zararı core geometrisidir. Aynı dış ebatlarda iki farklı intercooler çok farklı direnç değerleri gösterebilir.

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Para yönünden sıkıntı yoksa Forge yada Ktec Racing den bak.Uygun fiyatlı diyorsan ebayden yine Megane RS için üretilmiş olanlarından alabilirsin.

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbonun bar basıncı ile interkolun hacmi arasında denge vardır... buyuk interkolde turbo basıncı yetersız kalabilir vede motora giren basınçlı hava azalır, dolayısıyla da verim kaybı olur... fabrikanın araçla ilgili tubo-interkol teknik verilerini bilmek lazım... ;)

bu bilgiye ulaşabilmemiz mümkün mü acaba ? elinde bilgi mevcut olan vs. varmı ?

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çakma intercooler ın en büyük zararı core geometrisidir. Aynı dış ebatlarda iki farklı intercooler çok farklı direnç değerleri gösterebilir.

core geometrisi diye bahsettiğiniz olay nedir acaba heerhangi bir bilgim yok bu konuda malesef anlayamadım ne demek istediğinizi...

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Para yönünden sıkıntı yoksa Forge yada Ktec Racing den bak.Uygun fiyatlı diyorsan ebayden yine Megane RS için üretilmiş olanlarından alabilirsin.
ürünlere ulaşmakta sıkıntı çekiceğimi zannetmiyorum zaten ancak 60mm olan intercooler 1.1 bar da lag yapar mı onu merak ediyorum birde intercooler büyütüldükten sonra aracın yazılımı tekrar gözden geçirilmeli mi ?

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında basınç etkilenmez.Lag denen gecikme yaşanır.Turbo yine yazılımla belirlenen basıncı basar ancak bu basınca ulaşma süresi artar.Ktec racing 90 mm ve 60 mm lik iki modele sahip.Çin işi olanlar 50 mm derinliğinde.Forge hakkında bi bilgim yok ama oda sanki 90 mm lik gibi duruyor.Bu modeller orjinal intercooler ın yerine uydukları için hacimleri kalınlıklarına bağlı olarak değişiyor.