Ruhsat Bilgileri

osmandogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, gurupta yeniyim, 2015 fluence icon dizel otomatik aldım, ruhsatta sadece renault yazıyor, icon modeli olduğunun yazması gerekmiyor mu ? ve 110 bg oldugu da yazmıyor sadece güç olarak 81 kw yazıyor, bu 110 a mı eşdeğer oluyor?

bir de start stop'un kırmızı ışıklarda durduğumda motoru stop etme özelliği var mı ?

Herkese teşekkürler...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldin Osman kardeşim. 81kw yaklaşık 110 bg yapar. Ruhsatta da aracın modeli yazması lazım.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz.

Start stop kırmızı ışıklar ve yoğun trafikte motoru durdurur. Ancak start stopunda çalışması için bazı kriterleri var. Onları yerine getirmezseniz çalışmaz. Mesela emniyet kemeri takılı olması lazım, ortam sıcaklığı uygun olması lazım vs.

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz.

Start stop kırmızı ışıklar ve yoğun trafikte motoru durdurur. Ancak start stopunda çalışması için bazı kriterleri var. Onları yerine getirmezseniz çalışmaz. Mesela emniyet kemeri takılı olması lazım, ortam sıcaklığı uygun olması lazım vs.

ortam sıcaklığı mıhehe

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ruhsat bilgilerini trafik şubede çalışan memur yazıyor, eksik veya yanlış bir açıklama var ise arabanın faturası ile yeniden müracaat ederek hatalarını düzeltmelerini isteyebilirsiniz. Stop&Start sistemi aracın motorundaki devir ile eş anlamlı çalışmaktadır. Motora yüklenildiği zaman klima açıkken ısınma amaçlı havalandırma sistemini tam kapasite ile çalıştırırken motora binen yük nedeniyle stop&star devreye girmeyecektir. Stop&star kullanıcı olarak çok gerekli olmadığı sürece kullanmamanızı tavsiye ederim. Nedeni ise aküyü çok çabuk bitirmesi olarak söyleyebilirim.

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ortam sıcaklığı. Aracin kitapçığını okursan demek istediğimi anlarsın...

Size karşı bir saygısızlık yapmak istemedim ama eğer kitapçıkta da direk olarak ortam sıcaklığı diye geçiyorsa gerçekten cok sacma bir açıklama olmuş. üstteki arkadaşın şu açıklaması cok daha anlamlı
"[FONT=&quot]Motora yüklenildiği zaman, klima açıkken ısınma amaçlı havalandırma sistemini tam kapasite ile çalıştırırken, motora binen yük nedeniyle stop&star devreye girmeyecektir."[/FONT]

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortam sıcaklığı derken ondan bahsettim. Klima açıkken ortamdaki havayı etkiliyor sonuçta.

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz,

Fluence Araçlarda bildiğim kadarıyla START-STOP özelliği yoktur.Aracım 2016 İcon,Ruhsatımda İcon belirtilmemiştir.Bana göre RUHSAT DÜZELTİLMESİNE gerek yoktur.Zaten Aracın İcon olup olmaması,EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN Kontrol konusu değildir.

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2016 icon edc fluence var ama ben hiç ışıklarda görmedim aracın stop ettiğini veya böyle bir özellik var da bizim mi haberimiz yok :D