rully61 nicki arkadaşımızın sorusudur..

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
slm.a beyler bi sorum hatta bi sıkıntım var inşallah yardım cıkar

bende megane2 rs var 2006 model arack 3 devirden sonra yumma yapıyor yani gitmiyor birden gaz kesiyor 3 . 4 gundur sanayideyim lambda sensorlerı 1 2 arıza vardı onları degıstık o arızayı vermıyor vuruntu sensor agrızası verıyor degıstık olmadı ne yaptıysak olmadı bu gazı kesmesı onla alakalımıdır kafayı yıcem aracı parcalıcak hale geldim :(( lütfen biri dur böyle cözümü desin :S

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
A.selam, Genelde meganlarda kronik olan bir map sensörü hatası var, (basınç kaptörü diye de geçiyor sanırım)
bu dediğiniz sıkıntıya neden oluyor, malesef ki bilgisayarda arıza kaydı oluşturmuyor. o yüzden servisler "genelde" anlayamıyorlar arızayı.
denemekte fayda var, aracın map sensörünü bir değiştirip test edin. Yalnız pat diye sensörü satın alıp değiştirmeyin, test edin olursa alırsınız sensörü, olmazsa iade edersiniz.

şöyle ufacık bir soket:

3782q.jpg

meganersking

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo basınç yapmıyor şarj olmuyor olabilir yada torbu hortum kelepçesinde gevşeme olmuştur basınç yaratamıyor arakadaşlar temz düzgün bi megane rs arıyorum hepinizn yardımını bekliyorum teşekkürler şimdiden